Do 1299 wzrosła liczba potwierdzonych zakażeń w Podlaskiem. Ostatniej doby zdiagnozowano 9 nowych przypadków, w większości to osoby z Białegostoku i powiatu białostockiego. Dwie są hospitalizowane. W całym kraju w poniedziałek (31 sierpnia) potwierdzono 502 nowe zakażenia.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w poniedziałek (31 sierpnia) poinformowali o 9 kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych.

Są to:

starszy mężczyzna z powiatu białostockiego, izolacja domowa,

dwie starsze kobiety z Białegostoku, izolacja domowa,

młoda kobieta z Łomży, izolacja domowa,

kobieta w sile wieku z Białegostoku, izolacja domowa,

kobieta w sile wieku z powiatu białostockiego, izolacja domowa,

starsza kobieta z Białegostoku, hospitalizowana w SPZOZ MSWiA w Białymstoku,

starszy mężczyzna z Białegostoku, hospitalizowany w SPZOZ MSWiA w Białymstoku,

starsza kobieta z powiatu białostockiego, izolacja domowa. 

Koronawirus. Najnowsze dane o zakażonych w Polsce

W sumie w województwie podlaskim odnotowano łącznie 1299 potwierdzonych przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Jak informują podlaskie służby – do tej pory wyzdrowiało 1007 osób. Niestety, od początku pandemii zmarło 30.

W całym kraju poniedziałkowy (31 sierpnia) bilans to 502 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia i 6 zgonów. W poniedziałek najwięcej zakażeń zanotowano w województwie małopolskim (79), śląskim (77) i mazowieckim (75). Od początku pandemii potwierdzono 67 tys. 372 zakażeń i 2039 zgonów.

Koronawirus w Europie i na świecie. MAPY

Podlaskie służby alarmują: – Jeśli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w rejonie występowania koronawirusa i miałeś kontakt z osobą chorą lub zakażoną koronawirusem SARS-CoV-2, to bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną. Zalecamy stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na specjalnej stronie gov.pl – http://www.gov.pl/koronawirus.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Aleksandra Sobczak poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem