Od późnego popołudnia w niedzielę (30 sierpnia) przez całą noc przez większą część regionu przetaczać się będą silne burze. Synoptycy z Biura Prognoz Meteorologicznych w Białymstoku wydali ostrzeżenie drugiego stopnia dla ponad połowy powiatów i Białegostoku.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W Białymstoku ulewny deszcz spadł już w niedzielę przed południem, zalewając część ulic (m.in. część ul. Produkcyjnej). Ale dużo groźniej może być wieczorem i w nocy, gdy ulewne deszcze wystąpią powtórnie, tym razem w połączeniu z porywistym wiatrem i gradem.

Zagrożona jest południowa i centralna część województwa (burze raczej ominą Suwalszczyznę). W pozostałej części od godz. 18 w niedzielę do godz. 8 w poniedziałek (31 sierpnia) meteorolodzy ostrzegają przed burzami z ulewnym deszczem – miejscami do 30 do 40 mm, a nawet do 50 mm.

Bardzo groźny może być wiatr, którego prędkość w porywach może osiągnąć nawet 100 km/godz. Synoptycy zapowiadają też miejscami grad. Niebezpiecznie może być w powiatach: białostockim, bielskim, hajnowskim, wysokomazowieckim, kolneńskim, łomżyńskim, monieckim, siemiatyckim, sokólskim i zambrowskim.

Synoptycy wydali ostrzeżenie drugiego stopnia, a więc wysokie pod względem zagrożenia. Prawdopodobieństwo wystąpienia burz również jest wysokie – 80 proc.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem