Do 1290 wzrosła liczba potwierdzonych przypadków zakażeń koronawirusem w Podlaskiem. W niedzielę (30 sierpnia) wojewoda podlaski i inspektor sanitarny poinformowali o czterech nowych przypadkach w regionie. Sytuacja z nowymi zakażeniami w ciągu ostatnich dni przypomina sinusoidę - w piątek stwierdzono ich pięć, w sobotę - 24, w niedzielę znów mniej, bo cztery.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Najnowsze przypadki zakażenia w regionie, potwierdzone testem w ciągu ostatniej doby, to:

  • mężczyzna w sile wieku z powiatu białostockiego, hospitalizowany w Szpitalu MSWiA w Białymstoku,
  • młoda kobieta z powiatu białostockiego, izolacja domowa,
  • kobieta w sile wieku z powiatu białostockiego, izolacja domowa,
  • młody mężczyzna z powiatu augustowskiego, izolacja domowa.

W całej Polsce w porównaniu do statystyk z ostatnich dni (w piątek i sobotę powyżej 750 zakażeń) w niedzielę zanotowano mniej przypadków – 631 i jeden zgon.

Koronawirus. Najnowsze dane o zakażonych w Polsce. MAPY

Najwięcej zakażeń zanotowano w województwach małopolskim (153), śląskim (86), lubelskim (69) i wielkopolskim (68). W Podlaskiem najwięcej zakażeń stwierdzono w Białymstoku i powiecie białostockim – 507, łomżyńskim – 156, bielskim – 152 i grajewskim – 150. Wyzdrowiało 1007 osób. Niestety, od początku pandemii w regionie zmarło 30 osób.

Koronawirus w Polsce i na świecie. MAPY

Służby sanitarne apelują: – Jeśli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w rejonie występowania koronawirusa i miałeś kontakt z osobą chorą lub zakażoną koronawirusem SARS-CoV-2, to bezzwłocznie telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną. Zalecamy stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na specjalnej stronie gov.pl – http://www.gov.pl/koronawirus.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Aleksandra Sobczak poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem