Kończy się lato, kończą się pokazy plenerowe w mieście. W piątek (28 sierpnia) o godz. 21 - na placu przy kinie Forum - pokaz filmu "Sokół z masłem orzechowym" - ciepła historia o niezwykłej przyjaźni. Na pokaz wstęp wolny, ale z powodu pandemicznych obostrzeń - liczba widzów jest ograniczona.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Film w reż. Tylera Nilsona i Mike’a Schwartza zdobył wiele nagród i wyróżnień na festiwalach filmowych, m.in. Nagrodę Publiczności na SXSW Film Festival. Shia LaBeouf, Dakota Johnson i kapitalny Zack Gottsagen zagrali w komedii, która podbiła serca widzów i krytyków na całym świecie. To – jak piszą organizatorzy – przebojowa opowieść o wyjątkowym chłopaku z niezwykłym marzeniem i drobnym złodziejaszku o wielkim sercu, który wbrew wszystkiemu i wszystkim decyduje się mu pomóc.

Zak, młody mężczyzna z zespołem Downa, chce spełnić swoje marzenie – chce podbić świat amerykańskiego wrestlingu. W domu starców, gdzie umieściła go rodzina, ciągle ogląda nagranie VHS ze swoim idolem. Chce być taki jak on.

Któregoś dnia na swojej drodze przypadkiem spotyka Tylera, drobnego złodziejaszka o wielkim sercu, który wbrew wszystkiemu i wszystkim decyduje się mu pomóc. Obaj wyruszają w pełną przygód podróż, która stanie się początkiem prawdziwej przyjaźni.

Seans organizuje Białostocki Ośrodek Kultury, na miejscu będzie można usiąść na krzesłach ustawionych przed ekranem na placu przy kawiarni Fama.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem