Blisko 800 nowych zakażeń koronawirusem odnotowano ostatniej doby w kraju. Dziewięć zakażonych COVID-19 osób zmarło. Wśród ofiar śmiertelnych jest starsza mieszkanka powiatu białostockiego, hospitalizowana w szpitalu w Łapach. To trzydziesty przypadek zgonu w Podlaskiem.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Wojewoda podlaski i podlaski państwowy wojewódzki inspektor sanitarny informują o pięciu kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. To:

starsza kobieta z Suwałk, izolacja domowa,

kobieta w sile wieku z Suwałk, izolacja domowa,

kobieta w sile wieku z Białegostoku, izolacja domowa,

młody mężczyzna z Białegostoku, izolacja domowa,

starsza kobieta z powiatu łomżyńskiego, hospitalizowana w USK w Białymstoku.

W sumie w województwie podlaskim odnotowano łącznie 1262 potwierdzone przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Wyzdrowiało kolejnych 12 osób (w sumie 996): dwie kobiety w sile wieku, młoda kobieta, pięć starszych kobiet, mężczyzna w sile wieku i starszy mężczyzna z powiatu grajewskiego, starsza kobieta i starszy mężczyzna z powiatu sejneńskiego.

Niestety sanepid poinformował także o trzydziestym potwierdzonym przypadku wystąpienia zgonu z powodu COVID-19 w województwie podlaskim. To kobieta w wieku 81 lat, mieszkanka powiatu białostockiego, była hospitalizowana w szpitalu w Łapach, miała choroby współistniejące.

W kraju ostatnia doba przyniosła statystykę w postaci 791 nowych potwierdzonych przypadków. Najwięcej, bo po ponad sto, odnotowano w województwach: małopolskim, mazowieckim i śląskim. Ostatniej doby z powodu COVID-19 zmarło 9 osób.

W sumie od początku pandemii w Polsce zachorowało 65 480 osób, a zmarło 2018.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem