Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Wojewoda podlaski i podlaski państwowy wojewódzki inspektor sanitarny informują o pięciu kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. To:

starsza kobieta z Suwałk, izolacja domowa,

kobieta w sile wieku z Suwałk, izolacja domowa,

kobieta w sile wieku z Białegostoku, izolacja domowa,

młody mężczyzna z Białegostoku, izolacja domowa,

starsza kobieta z powiatu łomżyńskiego, hospitalizowana w USK w Białymstoku.

W sumie w województwie podlaskim odnotowano łącznie 1262 potwierdzone przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Wyzdrowiało kolejnych 12 osób (w sumie 996): dwie kobiety w sile wieku, młoda kobieta, pięć starszych kobiet, mężczyzna w sile wieku i starszy mężczyzna z powiatu grajewskiego, starsza kobieta i starszy mężczyzna z powiatu sejneńskiego.

Niestety sanepid poinformował także o trzydziestym potwierdzonym przypadku wystąpienia zgonu z powodu COVID-19 w województwie podlaskim. To kobieta w wieku 81 lat, mieszkanka powiatu białostockiego, była hospitalizowana w szpitalu w Łapach, miała choroby współistniejące.

W kraju ostatnia doba przyniosła statystykę w postaci 791 nowych potwierdzonych przypadków. Najwięcej, bo po ponad sto, odnotowano w województwach: małopolskim, mazowieckim i śląskim. Ostatniej doby z powodu COVID-19 zmarło 9 osób.

W sumie od początku pandemii w Polsce zachorowało 65 480 osób, a zmarło 2018.

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.