W czwartek (27.08) nowy minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział zmianę zasad kwarantanny i izolacji związanej z zakażeniem koronawirusem. Kwarantanna zostanie skrócona z 14 do 10 dni.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Minister ogłosił także, że chce, by okres izolacji i kwarantanny nie musiał obligatoryjnie kończyć się testem na obecność COVID-19. W tej chwili, by zakończyć taki okres izolacji, trzeba wykonać dwa testy z wynikiem negatywnym. Według nowych przepisów okres ten będzie kończył się automatycznie po 10 dniach, pod warunkiem, że dana osoba nie będzie wykazywać żadnych objawów koronawirusa.

Propozycje stosownych rozporządzeń zostaną przedstawione jeszcze dzisiaj.

Podczas czwartkowej konferencji prasowej podano także nowy podział na strefy czerwone i żółte, w których obowiązują ostrzejsze przepisy sanitarne w związku ze zwiększoną zachorowalnością na koronawirusa. Wśród siedmiu powiatów w strefie czerwonej i 11 w żółtej nie znalazły się żadne powiaty ani miasta z województwa podlaskiego. Na żółtą listę trafił m.in. Kraków.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem