Przez całe niemal województwo podlaskie w środę (26 sierpnia) przetaczać się będą burze z porywistym wiatrem i gradem. Synoptycy zapowiadają je w godz. 16-22.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Burze po godz. 16 wystąpić mogą praktycznie we wszystkich powiatach województwa podlaskiego (prawdopodobieństwo zjawiska – 80 proc.).

Ostrzeżenie pierwszego stopnia synoptycy z Biura Prognoz Meteorologicznych w Białymstoku wydali dla powiatów takich jak: augustowski, grajewski, kolneński, moniecki, sejneński, sokólski, suwalski i miasto Suwałki. Na ich terenie prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 15 mm do 20 mm oraz porywami wiatru lokalnie do 90 km/h.

Miejscami może spaść grad.

Z kolei ostrzeżenie drugiego stopnia dotyczy takich powiatów jak: białostocki (oraz miasto Białystok), bielski, hajnowski, łomżyński (oraz miasto Łomża), siemiatycki, wysokomazowiecki, zambrowski. Na ich terenie prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu do 15 mm, lokalnie do 20 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h, punktowo nawet do 100 km/h. Tu również miejscami może spaść  grad.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem