Nadal utrzymuje się bardzo wysoka dzienna liczba zakażeń w Polsce. Bilans na środę (26 sierpnia) to 729 nowych i potwierdzonych przypadków w kraju. W Podlaskiem ostatniej doby stwierdzono 13 nowych zakażeń. To głównie osoby z Białegostoku i powiatu białostockiego, w tym jedno dziecko.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Jak informuje Krzysztof Pogorzelski z biura wojewody podlaskiego – sześć osób spośród nowych zakażonych jest hospitalizowanych.

Nowe potwierdzone przypadki zakażenia w regionie to:

młody mężczyzna z Białegostoku, izolacja domowa,

starsza kobieta z powiatu siemiatyckiego, hospitalizowana w SPZOZ MSWiA w Białymstoku,

kobieta w sile wieku z powiatu monieckiego, hospitalizowana w SPZOZ MSWiA w Białymstoku,

starsza kobieta z Białegostoku, hospitalizowana w SPZOZ MSWiA w Białymstoku,

mężczyzna w sile wieku z powiatu białostockiego, izolacja domowa,

dwóch młodych mężczyzn z powiatu białostockiego, izolacja domowa,

dwie starsze kobiety z Białegostoku, hospitalizowane w USK w Białymstoku,

młoda kobieta z Łomży, izolacja domowa,

dziecko z powiatu białostockiego, izolacja domowa,

młoda kobieta z powiatu białostockiego, izolacja domowa,

starsza kobieta z powiatu białostockiego, hospitalizowana w SPZOZ w Łapach.

Koronawirus. Najnowsze dane o zakażonych w Polsce

W całej Polsce stwierdzono ostatniej doby 729 nowych przypadków zakażenia (najwięcej z województw: małopolskiego – 118, śląskiego – 114 i mazowieckiego – 106. Ostatniej doby w Polsce zmarło aż 17 osób zakażonych koronawirusem. Większość osób miała choroby współistniejące.

Od początku pandemii w całej Polsce zakażonych jest 63 tys. 802 osoby, zmarły 1994 osoby.

W Podlaskiem liczba zakażeń wzrosła do 1245 potwierdzonych przypadków zakażenia.

Koronawirus  w szpitalu

Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku wstrzymał planowe przyjęcia do kliniki hematologii. Testy potwierdziły koronawirusa u trzech z nich. Poza tym zakażeni są lekarz, 6 pielęgniarek i 2 salowe.

Zakażenie koronawirusem u dziewięciorga pracowników Kliniki Hematologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku potwierdzono już w niedzielę. To największe jak do tej pory ognisko koronawirusa w USK. We wtorek dyrekcja placówki zdecydowała się na przekazanie do szpitala jednoimiennego 3 pacjentów, u których testy dały wynik dodatni. Część pacjentów kliniki hematologii - która może kontynuować leczenie w warunkach ambulatoryjnych - została wypisana do domów, a część przebywa pod opieką lekarzy i pielęgniarek. Wprowadzono specjalne procedury sanitarne, w planie jest podzielenie kliniki na sektory, by mogła nadal funkcjonować. To jedyna tego typu specjalistyczna klinika w Podlaskiem.

Są też dobre wiadomości: w regionie wyzdrowiało kolejnych 8 osób (w sumie 980): starszy mężczyzna, młoda kobieta, młody mężczyzna, mężczyzna w sile wieku - z powiatu augustowskiego, dziecko z Łomży, mężczyzna w sile wieku, dziecko i nastolatka – z Suwałk.

Służby sanitarne apelują: – Jeśli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w rejonie występowania koronawirusa i miałeś kontakt z osobą chorą lub zakażoną koronawirusem SARS-CoV-2, to bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną. Zalecamy stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na specjalnej stronie gov.pl – http://www.gov.pl/koronawirus.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem