Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku wstrzymał planowe przyjęcia do kliniki hematologii. Po wiadomości o zakażeniach pracowników kliniki testy potwierdziły też COVID-19 u 3 pacjentów.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Przebadano 26 pacjentów przebywających na oddziale hematologii. Testy potwierdziły koronawirusa u 3 z nich. Poza tym zakażeni są lekarz, 6 pielęgniarek i 2 salowe.

Zakażenie koronawirusem u dziewięciorga pracowników Kliniki Hematologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku potwierdzono już w niedzielę. To największe jak do tej pory ognisko koronawirusa w USK. We wtorek (25.08) w oczekiwaniu na wyniki testów, dyrekcja placówki poszukiwała rozwiązań.

Zdecydowała się na przekazanie do szpitala jednoimiennego 3 pacjentów, u których testy dały wynik dodatni. Część pacjentów kliniki hematologii - która może kontynuować leczenie w warunkach ambulatoryjnych - została wypisana do domów, a część przebywa pod opieką lekarzy i pielęgniarek. Wprowadzono specjalne procedury sanitarne, w planie jest podzielenie kliniki na sektory, by mogła nadal funkcjonować. To jedyna tego typu specjalistyczna klinika w Podlaskiem.

We wtorek (25.08) wojewoda podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektorat Sanitarny poinformowali o 28 kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem