Ostatnia doba przyniosła bilans 763 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w kraju, w tym 28 w województwie podlaskim. W Białymstoku duże ognisko potwierdzono w klinice hematologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Wojewoda podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektorat Sanitarny informują o dwudziestu ośmiu kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. To:

starszy mężczyzna z powiatu siemiatyckiego, izolacja domowa,

młody mężczyzna z powiatu augustowskiego, hospitalizowany w SPZOZ w Augustowie,

dziecko z powiatu łomżyńskiego, izolacja domowa,

mężczyzna w sile wieku z Suwałk, hospitalizowany w Szpitalu Wojewódzkim w Suwałkach,

dwie młode kobiety z powiatu białostockiego, izolacja domowa,

dziecko z Białegostoku, izolacja domowa,

dwie kobiety w sile wieku z powiatu białostockiego, izolacja domowa,

sześć kobiet w sile wieku z Białegostoku, izolacja domowa,

młody mężczyzna z Białegostoku, izolacja domowa,

kobieta w sile wieku z Białegostoku, hospitalizowana w USK w Białymstoku,

młody mężczyzna z powiatu wysokomazowieckiego, izolacja domowa,

mężczyzna w sile wieku z powiatu białostockiego, izolacja domowa,

dwóch młodych mężczyzn z powiatu białostockiego, izolacja domowa,

nastolatek z powiatu monieckiego, izolacja domowa,

młody mężczyzna z powiatu suwalskiego, izolacja domowa,

dziecko z powiatu suwalskiego, izolacja domowa,

starszy mężczyzna z Białegostoku, izolacja domowa,

dwie młode kobiety z Białegostoku, izolacja domowa,

kobieta w sile wieku z powiatu bielskiego, izolacja domowa.

W sumie w województwie podlaskim odnotowano łącznie 1232 potwierdzone przypadki zakażenia SARS-CoV-2. Wyzdrowiało kolejnych 27 osób (w sumie 972): starszy mężczyzna, młoda kobieta, mężczyzna w sile wieku, nastolatka, dwoje dzieci, kobieta w sile wieku, młody mężczyzna – z powiatu sejneńskiego, starsza kobieta z powiatu grajewskiego, kobieta w sile wieku z powiatu augustowskiego, sześć młodych kobiet, czterech młodych mężczyzn, dwoje dzieci, nastolatek, kobieta w sile wieku – z Białegostoku, młody mężczyzna, dwie kobiety w sile wieku – z powiatu białostockiego.

Największe ognisko w szpitalu

Zakażenie koronawirusem potwierdzono u dziewięciorga pracowników Kliniki Hematologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. Na wyniki czeka jeszcze kilkadziesiąt osób z personelu oraz 26 pacjentów kliniki. To największe jak do tej pory ognisko koronawirusa w USK. Dyrekcja placówki szuka rozwiązania, a w grę wchodzą trzy scenariusze: pacjenci wymagający hospitalizacji na oddziale hematologii z pozytywnym wynikiem testu mogą zostać przetransportowani do szpitala MSWiA w Warszawie; pacjenci z dodatnim wynikiem testu, wymagający opieki internistycznej mogą trafić do szpitala MSWiA w Białymstoku; pacjenci z pozytywnym wynikiem testu, którzy nie potrzebują dalszej opieki na oddziale szpitalnym, wrócą do domów. Tak jak chorzy, którzy będą mieli negatywny wynik testu.

Koronawirus. IV Komisariat Policji w Białymstoku zamknięty

Do odwołania pozostaje z kolei zamknięty IV Komisariat Policji przy ul. Słowackiego w Białymstoku, gdzie u jednego z policjantów potwierdzono koronawirusa. Pomieszczenia jednostki są ozonowane.

Najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia mówią o 763 przypadkach zachorowań w ciągu ostatniej doby, najwięcej jest w Małopolsce i na Mazowszu. Łącznie w kraju odnotowano już 63073 przypadki, a zmarło 1977 osób.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Aleksandra Sobczak poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem