Na nowych ministerialnych listach - żółtej i czerwonej, gdzie obowiązują dodatkowe obostrzenia związane z pandemią koronawirusa - nie znalazły się już żadne miasta czy powiaty z województwa podlaskiego. Tym samym ze strefy żółtej wyłączono powiat grajewski.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Ministerstwo Zdrowia listę powiatów z dodatkowymi zaleceniami bezpieczeństwa zaktualizowało w czwartek (20.08). Tym razem do kategorii czerwonej, czyli z najostrzejszymi ograniczeniami, trafiło pięć powiatów i dwa miasta: pow. nowosądecki, Nowy Sącz, pow. nowotarski (Małopolskie), pow. wieluński (Łódzkie), pow. rybnicki, Rybnik (Śląskie) i pow. lipski (Mazowieckie). Powiat lipski dotychczas był na liście zielonej, a na czerwoną trafił z powodu dużej liczby zakażeń w domu pomocy społecznej.

Z kolei w kategorii żółtej znalazły się teraz powiaty: tatrzański, jarosławski, przemyski, pszczyński, ostrzeszowski, ostrowski, pajęczański, łowicki, radziejowski oraz miasta: Ruda Śląska, Żory i Biała Podlaska (w sumie 12 jednostek).

Powiat grajewski został wpisany na listę żółtych powiatów w czwartek przed tygodniem (13 sierpnia), kiedy w ciągu kilku dni przybyło tam 20 osób z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem, drugie tyle chorych trafiło do szpitala. Dwa największe ogniska zakażeń to właśnie grajewski szpital, gdzie potwierdzono kilkanaście przypadków koronawirusa wśród personelu medycznego, oraz Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Szczuczynie.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem