W białostockim pubie 6-Ścian (ul. Warszawska 30) o godz. 18 rozpoczął się koncert "Mury runą - Żywie Biełaruś". Został zorganizowany w wieczór przed niedzielnymi (9 sierpnia) wyborami prezydenckimi na Białorusi.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Wydarzenie jest transmitowane tutaj:

Transmisja koncertu "Mury runą - Żywie Biełaruś"

Białystok. Koncert 'Mury runą - Żywie Biełaruś' przed wyborami prezydenckimi na Białorusi N/Z Nasta Niakrasava
Białystok. Koncert 'Mury runą - Żywie Biełaruś' przed wyborami prezydenckimi na Białorusi N/Z Nasta Niakrasava  Fot. Grzegorz Dąbrowski

Koncert jest połączony z rozmowami o Białorusi, a w jego trakcie popłyną słowa wsparcia dla Białorusinów, które można było nadsyłać w formie nagrań wideo na adres organizatora koncertu.

Organizator wydarzenia – dziennikarz, członek zespołu Roki Piotr Czaban – zapowiadał przed nim: – Koncert jest wyrazem solidarności Polaków z Białorusinami, którzy w niedzielnych wyborach będą chcieli zakończyć dyktaturę Aleksandra Łukaszenki. W dyskusji na temat Białorusi wezmą udział eksperci, dziennikarze, Białorusini i polscy działacze opozycyjni z czasów PRL.

Rozmowy z gośćmi poprowadzi dziennikarz Radia Racja Mikołaj Wawrzeniuk.

Na scenie pubu 6-Ścian zagrają i zaśpiewają: Ilo & Friends, Nasta Niakrasava, Seasonal, Oleg Kobzar. Pojawi się także muzyka białoruskich zespołów, które na potrzeby koncertu przygotowały swoje nagrania wideo.

Nasza relacja z koncertu – w niedzielę.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Mikołaj Chrzan poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem