Kolejny rekord zakażeń w Polsce - w piątek (31 lipca) potwierdzono 657 nowych przypadków, najwięcej od początku pandemii. W Podlaskiem wojewoda i podlaski inspektor sanitarny poinformowali o 6 nowych potwierdzonych zakażeniach. Tym samym liczba przypadków w regionie wzrosła do 975.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Wśród nowych przypadków w regionie w piątek znaleźli się:

* kobieta w sile wieku z Białegostoku, izolacja domowa,

* starsza kobieta z Białegostoku, hospitalizowana w USK w Białymstoku,

* młoda kobieta z Suwałk, izolacja domowa,

* starszy mężczyzna z powiatu augustowskiego, izolacja domowa,

* nastolatek z Łomży, izolacja domowa,

* starszy mężczyzna z powiatu grajewskiego, hospitalizowany w Szpitalu Ogólnym w Grajewie.

Jak informują wojewoda i podlaski inspektor sanitarny – wyzdrowiało kolejnych 13 osób (w sumie 854): mężczyzna w sile wieku, dziecko, kobieta w sile wieku, starszy mężczyzna i starsza kobieta z powiatu białostockiego, dwie młode kobiety, starsza kobieta, dwóch młodych mężczyzn, starszy mężczyzna i dwóch mężczyzn w sile wieku z Białegostoku.

W całym kraju mamy 657 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia – najwięcej z województw: śląskiego (227), mazowieckiego (104) i małopolskiego (77). W ciągu ostatniej doby zmarło 7 osób zakażonych koronawirusem. Od początku pandemii w Polsce potwierdzono 45 688 przypadków i 1716 zgonów.

Służby sanitarne apelują: – Jeśli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w rejonie występowania koronawirusa i miałeś kontakt z osobą chorą lub zakażoną koronawirusem SARS-CoV-2, to bezzwłocznie telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną. Zalecamy stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na specjalnej stronie gov.pl – http://www.gov.pl/koronawirus.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Jarosław Kurski poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem