Towarzyszą nam od kilku dni, towarzyszyć będą nadal. Biuro Prognoz Meteorologicznych w Białymstoku ostrzega przed intensywnymi burzami, które przez najbliższe 48 godzin będą przetaczać się przez województwo podlaskie.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Jak informuje dyżurna synoptyk Biura Prognoz Meteorologicznych w Białymstoku Karolina Kierklo – w poniedziałek (22 czerwca) od godz. 7.30 do godz. 7.30 we wtorek (23 czerwca) w całym województwie podlaskim prognozuje się „wystąpienie silnych burz z opadami deszczu od 20 mm do 40 mm, lokalnie około 50 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Lokalnie wystąpią opady gradu”.

Burzowo będzie też kolejnej doby – we wtorek (23 czerwca) od godz. 7.30 do godz. 7.30 w środę (24 czerwca). Deszczu spaść ma trochę mniej (od 15 mm do 30 mm, lokalnie około 40 mm). Ale wiatr będzie nadal porywisty – podmuchy osiągać mogą do 70 km/h. Lokalnie może też spaść grad.

Po tych dwóch nieprzewidywalnych dniach w regionie ma być spokojniej.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem