Duże szkody wyrządziła burza, która w sobotę (20 czerwca) po południu przeszła nad Białymstokiem. W niektórych punktach miasta wiał tak porywisty wiatr, że wyrywał drzewa z korzeniami. Drzewa przewracając się, niszczyły przystanki i auta, tarasowały drogi.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Burza przetaczała się nad miastem punktowo – były takie miejsca, gdzie deszczu spadło niewiele i wiatr też nie był duży (jak m.in. na os. Nowe Miasto). Ale w innych punktach miasta powalała drzewa, przewracała latarnie i podtapiała podwórka.

Białystok, Aleja Pilsudskiego. Rozszczepione drzewo leżące między jezdnią, a ścieżką rowerową po nawałnicy 20 czerwca 2020.
Białystok, Aleja Pilsudskiego. Rozszczepione drzewo leżące między jezdnią, a ścieżką rowerową po nawałnicy 20 czerwca 2020.  Fot. Czytelnik

- Na Alei Pilsudskiego wichura rozszczepiła drzewo, odłamana część upadła między jezdnię, a ścieżkę rowerową.  Gałęzie zatarasowały też część jezdni - informuje nas Czytelnik.

Połamane gałęzie zatarasowały m.in. część ulicy Zwierzynieckiej. Przy ul. 11 listopada przełamane drzewo konarami zajęło jeden pas jezdni. Sporo szkód wiatr wyrządził też m.in. w Lesie Zwierzynieckim.

Przy ul. Brzechwy uszkodzone drzewo przewróciło się na przystanek autobusowy.

Mniejsze drzewa przewracały się na auta na Osiedlu Sienkiewicza – m.in. zniszczyły samochody na ul. Fabrycznej. Na ul. Poleskiej drzewo przechyliło się na garaż i zatarasowało chodnik.

W centrum deszcz zalał skrzyżowania, w niektórych miejscach na przejściach dla pieszych woda stoi - przechodnie brodzili w niej po kostki.

Burza przeszła nad Białymstokiem
Burza przeszła nad Białymstokiem  Fot. Joanna Klimowicz

Wichura wyrwała też drzewa z korzeniami na Dziesięcinach.

 Na ul. Leśnej w Grabówce deszcz błyskawicznie podtopił drogę i podwórka.

Strażacy usuwają szkody.

Burze z gradem i porywistym wiatrem przechodzą dziś (i będzie tak do wieczora) przez całe Podlaskie. Miejscami mogą być bardzo gwałtowne - porywy wiatru sięgną nawet 90 km/h.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Dla biskupa ,ktory oglosil Morawieckiego i Szumowskiego nowymi apostolami,burza w Bialymstoku jest znakiem kary boskiej za teczowa manifestacje.
  Wdowy iedzcie oddajce swoj grosz na boskie dziela O.Rydzyka. Bog daje wam znaki w postaci powalonych drzew.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0