Kolejne potwierdzone badaniami przypadki zakażenia koronawirusem w województwie podlaskim dotyczą główne mieszkańców powiatu białostockiego i samego Białegostoku.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Wojewoda podlaski i podlaski państwowy wojewódzki inspektor sanitarny informują o siedmiu kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. To:

dziecko z Białegostoku, izolacja domowa

młody mężczyzna z powiatu hajnowskiego, izolacja domowa

kobieta w sile wieku z powiatu białostockiego, izolacja domowa

młody mężczyzna z Białegostoku, izolacja domowa

mężczyzna w sile wieku z Łomży, hospitalizowany w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży

starszy mężczyzna z powiatu białostockiego, izolacja domowa

starsza kobieta z powiatu białostockiego, izolacja domowa.

W sumie w województwie podlaskim jest 628 potwierdzonych przypadków zakażenia SARS-CoV-2.

Wyzdrowiały kolejne trzy osoby (w sumie 404): młody mężczyzna i starsza kobieta z powiatu bielskiego, kobieta w sile wieku z powiatu hajnowskiego.

Według najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia wynika, że we wtorek odnotowano 407 nowych przypadków w całym kraju, najwięcej nadal w województwie śląskim. W sumie w Polsce potwierdzono 30195 zachorowań. Zmarły 1272 osoby.

Ostatnie ogniska zakażenia w Podlaskiem to szpital w Choroszczy, gdzie zakażeni są pracownicy medyczni (mimo tego, że zostali skierowani na kwarantannę, szpital pracuje normalnie, zachowując reżim sanitarny) oraz Podlaski Oddział Straży Granicznej w Kuźnicy, gdzie zakażonych jest 17 funkcjonariuszy.

Kiepska sytuacja jest też w kilku zakładach produkcyjnych.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem