Do 621 wzrosła liczba nowych potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w Podlaskiem. Wojewoda podlaski i wojewódzki inspektor sanitarny w poniedziałek (15 czerwca) o godz. 10.30 poinformowali o kolejnych 13 potwierdzonych zachorowaniach z ostatniej doby.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Najwięcej stwierdzono ich w Białymstoku (5 przypadków) i w powiecie grajewskim (5 przypadków). Są również zachorowania w powiecie sokólskim (2) i powiecie białostockim (1).

Dwie osoby (z nowych 13 przypadków zakażeń) są hospitalizowane.

Koronawirus. Nowe zakażenia

Najnowsze potwierdzone przypadki zakażeń koronawirusem to:

* młody mężczyzna z powiatu sokólskiego, izolacja domowa

* kobieta w sile wieku z Białegostoku, hospitalizowana w Szpitalu MSWiA w Białymstoku

* młody mężczyzna z powiatu białostockiego, hospitalizowany w USK w Białymstoku

* starsza kobieta z Białegostoku, izolacja domowa

* młody mężczyzna z Białegostoku, izolacja domowa

* mężczyzna w sile wieku z Białegostoku, izolacja domowa

* mężczyzna w sile wieku z powiatu sokólskiego, izolacja domowa

* młoda kobieta z powiatu grajewskiego, izolacja domowa

* kobieta w sile wieku z powiatu grajewskiego, izolacja domowa

* młody mężczyzna z powiatu grajewskiego, izolacja domowa

* starszy mężczyzna z powiatu grajewskiego, izolacja domowa

* starsza kobieta z powiatu grajewskiego, izolacja domowa

* młoda kobieta z Białegostoku, izolacja domowa.

– Osoby z najbliższego kontaktu zostały objęte opieką epidemiologiczną. Prosimy o uszanowanie ich prywatności. W sumie w województwie podlaskim mamy 621 potwierdzonych przypadków zakażenia SARS-CoV-2 i 9 zgonów – informuje Kamila Ausztol z biura wojewody podlaskiego.

W Podlaskiem najwięcej zakażeń jak dotąd stwierdzono w Białymstoku i powiecie białostockim - 271 przypadków, bielskim - 141, łomżyńskim - 40 i wysokomazowieckim - 39. Tylko w jednym powiecie w regionie jak dotąd nie potwierdzono żadnego przypadku zakażenia. To powiat sejneński.

W całej Polsce liczba zakażeń potwierdzonych testem laboratoryjnym za chwilę sięgnie 30 tys. przypadków. Stan na godz. 10.30 w poniedziałek, 15 czerwca (od kilku dni resort zdrowia o nowych zakażeniach informuje tylko raz dziennie, przed południem) – to 29 tys. 788 zakażonych osób i 1256 zgonów.

Tylko dziś (15 czerwca) Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 396 nowych, potwierdzonych testem laboratoryjnym, przypadkach zakażenia i 9 zgonach.

Nadal najwięcej zakażeń stwierdza się w województwie śląskim (188 nowych zachorowań z ostatniej doby).

Służby sanitarne apelują: – Jeśli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w rejonie występowania koronawirusa i miałeś kontakt z osobą chorą lub zakażoną koronawirusem SARS-CoV-2, to bezzwłocznie telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną. Zalecamy stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na specjalnej stronie gov.pl – http://www.gov.pl/koronawirus.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem