Kolejne osoby z potwierdzonym badaniami zakażeniem COVID-19 pochodzą głównie z Białegostoku i powiatu grajewskiego. W Podlaskiem zanotowano w sumie 559 przypadków zakażenia koronawirusem.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Wojewoda podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informują o dziewięciu kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. To:

dziecko z Białegostoku, izolacja domowa;

mężczyzna w sile wieku z Białegostoku, izolacja domowa;

starszy mężczyzna z powiatu grajewskiego, izolacja domowa;

starsza kobieta z powiatu grajewskiego, hospitalizowana w szpitalu w Grajewie;

kobieta w sile wieku z powiatu grajewskiego, izolacja domowa;

kobieta w sile wieku z Białegostoku, izolacja domowa;

młody mężczyzna z Białegostoku, izolacja domowa;

dwie młode kobiety z powiatu bielskiego, izolacja domowa.

W sumie w województwie podlaskim jest 559 potwierdzonych przypadków zakażenia SARS-CoV-2.

Według danych podanych przez Ministerstwo Zdrowia w czwartek (11.06) w kraju zanotowano 359 nowych zakażeń, co daje sumę 28201 chorych. Nadal najwięcej wykrytych przypadków jest na Śląsku.

W województwie podlaskim wykryto cztery większe ogniska zakażeń. Koronawirus potwierdzony został m.in. u pracowników białostockich firm GAIA i Agnella – obydwie zostały czasowo zamknięte. Rośnie liczba zakażonych w powiecie grajewskim, jest ich już ponad 20, w tym kilku pracowników tamtejszych zakładów Pfleiderer. Firma nie przerwała pracy, działa w reżimie sanitarnym. Czwartym, nowym ogniskiem choroby jest firma SaMASZ w Zabłudowie, gdzie zakażenie potwierdzono u trzech pracowników.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem