Do 524 wzrosła w poniedziałek (8 czerwca) liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w regionie. W popołudniowym raporcie wojewoda i wojewódzki inspektor sanitarny poinformowali o pięciu kolejnych zakażonych. Wszyscy przebywają w izolacji domowej.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

– To mężczyzna w sile wieku z Białegostoku, młody mężczyzna z Białegostoku, młoda kobieta z Białegostoku, młoda kobieta z powiatu grajewskiego oraz kobieta w sile wieku z Białegostoku – wylicza Kamila Ausztol z biura wojewody podlaskiego. – Wszyscy przebywają w izolacji domowej. Osoby z najbliższego kontaktu zostały objęte opieką epidemiologiczną. Prosimy o uszanowanie ich prywatności.

W sumie w województwie podlaskim mamy 524 potwierdzone przypadki zakażenia SARS-CoV-2 i dziewięć zgonów. W poniedziałek (8 czerwca) łącznie (raport poranny i wieczorny) poinformowano o sześciu potwierdzonych przypadkach zakażenia. Najwięcej zakażeń potwierdzono w powiatach: białostockim (215), bielskim (139), łomżyńskim (40) i wysokomazowieckim (39). Tylko w jednym powiecie nie stwierdzono jak dotąd zakażeń za pomocą testu. To powiat sejneński.

W całej Polsce jak dotąd potwierdzono 27 160 zakażeń i 1166 zgonów. Tylko w poniedziałek (8 czerwca) Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 599 nowych zakażeniach (219 przypadków przed południem i 380 wieczorem) i dziewięciu zgonach.

Służby sanitarne apelują: – Jeśli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w rejonie występowania koronawirusa i miałeś kontakt z osobą chorą lub zakażoną koronawirusem SARS-CoV-2, to bezzwłocznie telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną. Zalecamy stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na specjalnej stronie gov.pl – http://www.gov.pl/koronawirus.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem