W Szpitalu Miejskim PCK w Białymstoku testy potwierdziły dwa przypadki koronawirusa. Zakażeń jednak może być więcej - u czterech osób wynik jest niejednoznaczny i testy będą powtórzone. W związku z tym szpital w poniedziałek (8 czerwca) wstrzymał przyjęcia nowych pacjentów do odwołania. Przebadani będą wszyscy pracownicy oraz obecnie leczeni pacjenci.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W ciągu ostatnich kilku dni pojawiały się różne informacje o liczbie zakażonych w Szpitalu Miejskim PCK. Najpierw podano informacje o czterech pozytywnych wynikach, z kolei dyrekcja szpitala informowała o trzech pozytywnych oraz o jednym wyniku testu, który może być wątpliwy.

Koronawirus. Testy będą powtórzone

W poniedziałek (8 czerwca) rzeczniczka prezydenta Białegostoku Urszula Boublej w komunikacie poinformowała o potwierdzeniu testem dwóch przypadków koronawirusa oraz o tym, że w przypadku czterech osób testy zostaną powtórzone, gdyż ich wynik jest niejednoznaczny.

– Wykrycie wirusa to efekt przeprowadzanych co dwa tygodnie wśród pracowników Szpitala Miejskiego testów na COVID-19. Testy wykonywane są na zlecenie dyrekcji. Od teraz do odwołania pracownicy szpitala będą badani co tydzień – przekazała rzeczniczka prezydenta Białegostoku. I dodała, że w związku z zaistniałą sytuacją zastępca Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Białymstoku Urszula Połowianiuk zdecydowała o przebadaniu wszystkich 140 pracowników oraz wszystkich 34 pacjentów szpitala.

Szpital pracuje dalej

Szpital do odwołania wstrzymał przyjęcia nowych pacjentów. Ale poza tym ograniczeniem kontynuuje opiekę nad swoimi pacjentami.

– Podstawowa opieka zdrowotna oraz nocna i świąteczna pomoc lekarska działają bez zmian. Budynek, w którym realizowane są te świadczenia, jest oddzielony od części głównej szpitala, jest osobne wejście – informuje Urszula Boublej.

W poniedziałek (8 czerwca) do południa w Podlaskiem stwierdzono zakażenie u 519 osób (w tym u 210 z Białegostoku i powiatu białostockiego). Wysyp potwierdzonych przypadków nastąpił w niedzielę (7 czerwca) - zakażenie zdiagnozowano u 21 osób.

W poniedziałek (8 czerwca) do południa podlaski inspektorat sanitarny poinformował o zdiagnozowanym jednym zakażeniu koronawirusem.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem