W poniedziałek (8 czerwca) przed południem wojewoda i wojewódzki inspektorat sanitarny poinformowali o kolejnym zdiagnozowanym przypadku koronawirusa w regionie. Tym samym liczba zakażeń w Podlaskiem wzrosła do 519.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

– To młody mężczyzna z Białegostoku, przebywa w izolacji domowej. Osoby z najbliższego kontaktu zostały objęte opieką epidemiologiczną. Prosimy o uszanowanie ich prywatności – relacjonuje Kamila Ausztol z biura wojewody.

W sumie w województwie podlaskim mamy 519 potwierdzonych przypadków zakażenia i 9 zgonów. Najwięcej zakażeń potwierdzono w powiatach białostockim (210), bielskim (139), łomżyńskim (40) i wysokomazowieckim (39). Tylko w jednym powiecie nie stwierdzono jak dotąd zakażeń za pomocą testu. To powiat sejneński.

W całym województwie wyzdrowiały 383 osoby.

W Polsce jak do tej chwili zdiagnozowano zakażenie u 26 tys. 780 osób. Zmarło 1061 osób. Tylko dziś (8 czerwca) przed południem Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 219 nowych zakażeniach (najwięcej w województwie śląskim – 150) i czterech zgonach.

Jeśli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w rejonie występowania koronawirusa i miałeś kontakt z osobą chorą lub zakażoną koronawirusem SARS-CoV-2, to bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną. Zalecamy stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na specjalnej stronie gov.pl – http://www.gov.pl/koronawirus.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem