Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W popołudniowym raporcie we wtorek (2 czerwca) wojewoda i wojewódzki inspektor sanitarny poinformowali o trzech kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych.

– To młody mężczyzna z powiatu białostockiego i młoda kobieta z Białegostoku, którzy przebywają w izolacji domowej, oraz kobieta w sile wieku z powiatu białostockiego, hospitalizowana w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Białymstoku. Osoby z najbliższego kontaktu zostały objęte opieką epidemiologiczną. Prosimy o uszanowanie ich prywatności – informuje Kamila Ausztol z biura wojewody. – W sumie w województwie podlaskim mamy 463 potwierdzone przypadki zakażenia SARS-CoV-2, w tym 9 zgonów.

Koronawirus. Najnowsze dane o zakażonych w Polsce

Są też dobre wieści – wyzdrowiało kolejnych pięć osób w regionie (w sumie 374). – To dwie starsze kobiety z powiatu wysokomazowieckiego, mężczyzna w sile wieku z powiatu łomżyńskiego, starszy mężczyzna i starsza kobieta z powiatu bielskiego – informuje biuro wojewody.

Najwięcej zakażeń w regionie od początku pandemii potwierdzono w powiecie białostockim – 157, bielskim – 139, łomżyńskim – 40 i wysokomazowieckim – 39. Tylko w jednym powiecie jak dotąd nie potwierdzono testem laboratoryjnym żadnego zakażenia – to powiat sejneński.

W Polsce jak dotąd stwierdzono 24 395 zachorowań, 1092 osoby zmarło. Tylko dziś (2 czerwca) w kraju zdiagnozowano 236 nowych zachorowań i 18 zgonów.

Służby sanitarne apelują: – Jeśli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w rejonie występowania koronawirusa i miałeś kontakt z osobą chorą lub zakażoną koronawirusem SARS-CoV-2, to bezzwłocznie telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną. Zalecamy stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na specjalnej stronie gov.pl – http://www.gov.pl/koronawirus.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.