Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

– To dziecko z Białegostoku i kobieta w sile wieku z Białegostoku. Oboje przebywają w izolacji domowej. Osoby z najbliższego kontaktu zostały objęte opieką epidemiologiczną. Prosimy o uszanowanie ich prywatności – informuje Kamila Ausztol z biura wojewody podlaskiego.

Koronawirus. Jeden powiat bez zakażeń

W sumie w województwie podlaskim mamy 460 potwierdzonych przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Jak dotąd 369 osób wyzdrowiało, niestety 9 chorych zmarło.

Najwięcej zakażeń w regionie potwierdzono w powiecie białostockim – 154, bielskim – 139, łomżyńskim – 40 i wysokomazowieckim – 39. Tylko w jednym powiecie jak dotąd nie potwierdzono testem laboratoryjnym żadnego zakażenia – to powiat sejneński.

W Polsce jak dotąd stwierdzono 24 271 zachorowań, 1081 osób zmarło. Tylko dziś (2 czerwca) w przedpołudniowym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 107 nowych potwierdzonych zakażeniach i 7 zgonach w kraju.

Koronawirus. Najnowsze o zakażonych w Polsce

Służby sanitarne apelują: – Jeśli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w rejonie występowania koronawirusa i miałeś kontakt z osobą chorą lub zakażoną koronawirusem SARS-CoV-2, to bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną. Zalecamy stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na specjalnej stronie gov.pl – http://www.gov.pl/koronawirus.

Bez maseczek

I przypominają, że od 30 maja nie trzeba zasłaniać nosa i ust w otwartej przestrzeni – pod warunkiem zachowania 2 m odstępu od innych.

Koronawirus w Europie i na świecie

Maseczki będą jednak konieczne w pomieszczeniach zamkniętych, m.in.: w sklepach, kościołach, autobusach.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.