Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Dwa najnowsze przypadki zakażeń, ogłoszone w popołudniowym raporcie Ministerstwa Zdrowia, to starszy mężczyzna i mężczyzna w sile wieku z Białegostoku.

Koronawirus. Najnowsze dane o zakażonych w Polsce

– Obaj przebywają w izolacji domowej. Osoby z najbliższego kontaktu zostały objęte opieką epidemiologiczną. Prosimy o uszanowanie ich prywatności – informuje Kamila Ausztol z biura wojewody podlaskiego. – W sumie w województwie podlaskim mamy 411 potwierdzonych przypadków zakażenia COVID-19.

Ale są też dobre wieści – wyzdrowiały kolejne cztery osoby – trzech mężczyzn i kobieta w sile wieku z Białegostoku. W sumie w Podlaskiem wyzdrowiało już 345 osób. Z powodu zakażenia koronawirusem w regionie zmarło 9 osób.

W Polsce liczba zdiagnozowanych zakażonych koronawirusem to 20 tys. 619 osób. 982 osoby zmarły. Tylko dziś (22 maja) w kraju potwierdzono 476 zakażeń i 10 zgonów.

Koronawirus w Europie i na świecie. MAPY

Służby sanitarne apelują: – Jeśli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w rejonie występowania koronawirusa i miałeś kontakt z osobą chorą lub zakażoną koronawirusem SARS-CoV-2 to bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną. Zalecamy stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na specjalnej stronie gov.pl – http://www.gov.pl/koronawirus.

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.