Zorganizowali już jedną debatę online o kulturze w czasie pandemii, teraz montują kolejną. Ekipa Up To Date Festival zaprasza w czwartek (7 maja) o godz. 12 na wirtualne spotkanie na Facebooku z udziałem znanych polskich muzyków.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W pierwszej, ciekawej debacie z cyklu „Kultura a pandemia: co dalej” o przyszłości dużych festiwali w całej Polsce, m.in. Up To Date, rozmawiali już ich organizatorzy. Teraz spotkanie odbędzie się pod hasłem: „Artysta głodny, artysta płodny?”. Z wygodnym mitem rozprawią się twórcy, których życie artystyczne to nie tylko pasja, ale i praca, dla których pandemia oznacza odwołane występy czy trasy koncertowe.

Główne pytanie to: Jak ma wyglądać życie artystów w dobie pandemii i stopniowego z niej wychodzenia? Co dalej?

W debacie udział wezmą: producent muzyczny i Dj Błażej Malinowski, Justyna Święs (z The Dumplings), śpiewaczka operowa Katarzyna Trylnik, Krzysztof Drabikowski (lider blackmetalowego zespołu Batushka), raper Piernikowski (Robert Piernikowski), Radek Krzyżanowski (KAMP!), alternatywna wiolonczelistka łącząca klasykę z elektroniką - Resina (Karolina Rec).

Dyskusję moderować będzie dziennikarz Radia Białystok Andrzej Bajguz. Link do wydarzenia: Debata

Debata transmitowana będzie na festiwalowym profilu na Facebooku: Up To Date

Co po pandemii?

– Kto by pomyślał, że będziemy chować się w maseczkach i kryć po domach, że będziemy martwić się o bliskich, a nierzadko też o samych siebie? Na naszych oczach w wyniku pandemii upadają nie tylko firmy, marki, przeróżne inicjatywy, ale i przestrzeń kultury… Do jakiego zatem świata wrócimy, gdy zgaśnie pandemia? Jaki świat kultury zastaniemy?

Postanowiliśmy wyjść naprzeciw sytuacji i zadać te pytania głośno – i jako twórcy kultury, i jako jej odbiorcy. Tym razem pragniemy rozmawiać nie z kuratorami – przedstawicielami festiwali czy klubów, jak to było podczas poprzedniego spotkania, jakie zrealizowaliśmy w formie debaty live – ale z samymi twórcami – pisze na Facebooku ekipa Up To Date Festival pod wodzą Jędrzeja Dondziło i Cezarego Chwicewskiego.

Link do poprzedniej debaty – Kultura a pandemia: co dalej?

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem