W czasie pandemii dzieci się nudzą? Niech zajrzą na Facebook Białostockiego Ośrodka Kultury. Znajdą tam szybki instruktaż, jak samodzielnie wykonać Głodne Żaby, a potem - jak je nakarmić. Przy okazji maluchy nauczą się ekologicznych zachowań i stworzą grę zręcznościową.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Mija szósty tydzień społecznej izolacji, obostrzenia ciągle nas krępują, maluchy też nie mają łatwo. A i dla rodziców wymyślanie kolejnych atrakcji to spore wyzwanie.

Teatr w dobie epidemii. Tkwimy w przedziwnej sytuacji

Z pomocą przychodzą różne placówki kulturalne, które na swoich facebookowych profilach dzielą się pomysłami, jakie choć na chwilę mogą zająć uwagę dzieci.

I nie są to bynajmniej bezrefleksyjne zapychacze czasu, ale działania edukacyjne, kreatywne, rozwijające wyobraźnię, budujące pozytywne emocje.

Kolorowanki, łamigłówki, warsztaty online (np. tworzenia lalki), spektakle online, czytanie bajek (nawet wprost ze szczytu drzewa i przy ognisku), piosenki… Pomysłów jest całkiem sporo – wystarczy zajrzeć na FB takich instytucji jak m.in. Białostocki Teatr Lalek, Teatr Dramatyczny, Muzeum Wojska i wiele innych.

Swoją propozycję podrzuca też Białostocki Ośrodek Kultury. W krótkim filmiku Monika Piskurewicz z BOK-u podpowiada dzieciom, jak stworzyć Głodne Żaby, a potem… co zrobić, by nie były głodne.

Koronawirus. Co marszałek usłyszał od wróżki na Syberii? Muzeum Wojska działa online

Co oznacza ni mniej, ni więcej – instruktaż, jak samodzielnie, w niecałe 10 minut, stworzyć grę zręcznościową z rolki po papierze toaletowym. Wystarczą: dwie rolki po papierze, ołówek, kredki, sznurek, guzik, taśma klejąca, nożyczki, spinacz (a z braku takowego – igłą z nitką).

 

Filmik BOK-u (nakręcony przez Marcina Pawlukiewicza) to przy okazji maleńki przyczynek do tego, jak walczyć z zanieczyszczeniem planety. Nieprzypadkowo powstał przy okazji niedawno obchodzonego Dnia Ziemi.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Jarosław Kurski poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem