Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Wycieczki po Grodnie - leżącym zaledwie 20 kilometrów za polsko-białoruską granicą - organizuje jedna z lokalnych firm turystycznych.

- W czasach takich, jak dzisiejsze, kiedy ruch turystyczny na Białoruś w zasadzie stanął, przewodnicy z Grodna organizują wycieczki online na Instagramie. W każdą sobotę równo o 11:28 będziemy w ciągu godziny opowiadali o Grodnie i jego historii, znanych osobach i wydarzeniach ważnych dla Polski i Białorusi - zapraszają organizatorzy.

Wycieczki będą się odbywały na profilu przewodnik grodno

Na pierwszą można wybrać się już w sobotę (25 kwietnia). W trakcie wirtualnej wędrówki będzie można usłyszeć opowieść o Elizie Orzeszkowej i jej domu, stojącym dziś przy ulicy Orzeszkowej właśnie. Przewodnicy opowiedzą także o tym, jak pisarka jest dziś wspominana w Grodnie. Zajrzą też w najbliższe otoczenie jej domu – do parku Miejskiego.

Książki. Podróż przez nieznaną Grodzieńszczyznę

- A dlaczego startujemy o 11:28? O tym opowiemy na żywo w czasie wycieczki - komentują grodzieńscy przewodnicy.

Zapowiadają także, że za tydzień zaproszą nas na wycieczkę przez grodzieńskie zamki królewskie – Stary i Nowy.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.