W środę (25 marca) w województwie podlaskim stwierdzono trzy kolejne przypadki zakażenia koronawirusem. W sumie w naszym regionie badania laboratoryjne potwierdziły ich 10. W sumie w Polsce 1085 osób jest zakażonych - to dane na czwartek rano, 26 marca.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

O kolejnych dwóch potwierdzonych zakażeniach służby wojewody podlaskiego poinformowały w środę (25 marca) o godzinie 18.

- Pierwszy z nich to młody mężczyzna z powiatu białostockiego. Obecnie przebywa w kwarantannie domowej, decyzje o ewentualnej hospitalizacji podejmie lekarz. Jego stan jest dobry. Mężczyzna wrócił z USA - informuje Anna Dzierszko, rzecznik prasowy wojewody podlaskiego. I dodaje: - Drugi przypadek to mężczyzna w sile wieku z powiatu łomżyńskiego, wrócił do kraju z Niemiec. Zgodnie z zaleceniem lekarza mężczyzna przebywa w kwarantannie domowej.

Osoby z najbliższego kontaktu obu mężczyzn zostały objęte opieką epidemiologiczną. Prosimy o uszanowanie ich prywatności.

Koronawirus. Szpital kliniczny w Białymstoku apeluje o pomoc w zabezpieczeniu pacjentów i medyków

W sumie w województwie podlaskim mamy 9 potwierdzonych przypadków zakażenia SARS-CoV-19. W Polsce do środy (25 marca) wieczorem potwierdzono już 1031 przypadków (włącznie z 14 osobami, które zmarły).

- Mamy 74 nowe przypadki zakażenia. Dotyczą 39 osób z woj. mazowieckiego, 15 osób z woj. łódzkiego, 5 osób z woj. dolnośląskiego, 4 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. świętokrzyskiego - podał resort.

- Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu w Skarżysku-Kamiennej zmarła 14. osoba zakażona koronawirusem. To 80-letni mężczyzna, który miał choroby współistniejące - dodał.

Służby apelują: - Jeśli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w rejonie występowania koronawirusa i miałeś kontakt z osobą chorą lub zakażoną koronawirusem SARS-CoV-2, to bezzwłocznie telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną. Zalecamy stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na specjalnej stronie gov.pl

W środę (25.03) wieczorem wojewoda podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny poinformowali: - Mamy kolejny przypadek zakażenia koronawirusem w województwie podlaskim. Potwierdziły to badania laboratoryjne.  Jest to kobieta  w sile wieku z powiatu łomżyńskiego. Przebywa w kwarantannie domowej, zgodnie z zaleceniem lekarza. Stan dobry.

Osoby z najbliższego kontaktu kobiety zostały objęte opieką epidemiologiczną. 

W sumie w województwie podlaskim jest więc 10 potwierdzonych przypadków zakażenia COVID-19.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Znakomicie: 9 stwierdzonych przypadków na województwo. Najmniej w Polsce. To dzieki temu że testów tez zrobiono najmniej, cos około 200. Brawo wy.
  już oceniałe(a)ś
  6
  0
  G@wno prawda. Całe rodziny osób zarażonych, które czekały na wykonanie testu po kilka dni siedząc w domu - także są zarażone. To chyba oczywiste. Doliczając do tego potencjalnie zarażonych podczas wizyt chorych w szpitalach, będzie pewnie z 200 - 300 osób. Ciągle słychać o problemach z doproszeniem się o test i to w przypadkach, gdzie wynik pozytywny jest niemal pewny. Co z "przyjezdnymi" z zagranicy? Ilu z nich zrobiono testy? Z pierwszej ręki wiem, że nie otrzymują podstawowej informacji.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0