Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

O kolejnych dwóch potwierdzonych zakażeniach służby wojewody podlaskiego poinformowały w środę (25 marca) o godzinie 18.

- Pierwszy z nich to młody mężczyzna z powiatu białostockiego. Obecnie przebywa w kwarantannie domowej, decyzje o ewentualnej hospitalizacji podejmie lekarz. Jego stan jest dobry. Mężczyzna wrócił z USA - informuje Anna Dzierszko, rzecznik prasowy wojewody podlaskiego. I dodaje: - Drugi przypadek to mężczyzna w sile wieku z powiatu łomżyńskiego, wrócił do kraju z Niemiec. Zgodnie z zaleceniem lekarza mężczyzna przebywa w kwarantannie domowej.

Osoby z najbliższego kontaktu obu mężczyzn zostały objęte opieką epidemiologiczną. Prosimy o uszanowanie ich prywatności.

Koronawirus. Szpital kliniczny w Białymstoku apeluje o pomoc w zabezpieczeniu pacjentów i medyków

W sumie w województwie podlaskim mamy 9 potwierdzonych przypadków zakażenia SARS-CoV-19. W Polsce do środy (25 marca) wieczorem potwierdzono już 1031 przypadków (włącznie z 14 osobami, które zmarły).

- Mamy 74 nowe przypadki zakażenia. Dotyczą 39 osób z woj. mazowieckiego, 15 osób z woj. łódzkiego, 5 osób z woj. dolnośląskiego, 4 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. świętokrzyskiego - podał resort.

- Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu w Skarżysku-Kamiennej zmarła 14. osoba zakażona koronawirusem. To 80-letni mężczyzna, który miał choroby współistniejące - dodał.

Służby apelują: - Jeśli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w rejonie występowania koronawirusa i miałeś kontakt z osobą chorą lub zakażoną koronawirusem SARS-CoV-2, to bezzwłocznie telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną. Zalecamy stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na specjalnej stronie gov.pl

W środę (25.03) wieczorem wojewoda podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny poinformowali: - Mamy kolejny przypadek zakażenia koronawirusem w województwie podlaskim. Potwierdziły to badania laboratoryjne.  Jest to kobieta  w sile wieku z powiatu łomżyńskiego. Przebywa w kwarantannie domowej, zgodnie z zaleceniem lekarza. Stan dobry.

Osoby z najbliższego kontaktu kobiety zostały objęte opieką epidemiologiczną. 

W sumie w województwie podlaskim jest więc 10 potwierdzonych przypadków zakażenia COVID-19.

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.