Białostocka Straż Miejska folią owija urządzenia na placach zabaw i siłownią pod chmurką. Nie można z nich korzystać, ani gromadzić się w tych miejscach.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Białostocki magistrat ogłasza, że w związku ze stanem epidemii w całej Polsce funkcjonariusze białostockiej Straży Miejskiej codziennie podejmują działania, które wspierają utrzymanie porządku i stosowanie się mieszkańców do zaleceń.

Tylko minionej doby (od godz. 7 w poniedziałek 23 marca do godz. 7 we wtorek 24 marca) 17 zespołów, utworzonych przez 30 miejskich strażników, patrolowało miasto. Funkcjonariusze zrealizowali 66 zgłoszeń, pięć razy udzielili pomocy osobom bezdomnym.

Koronawirus. Białystok przeznacza dwa miliony na walkę z wirusem

Działania strażników objęły również kontrole 27 obiektów rekreacyjnych na terenie miasta. W 10 przypadkach zabezpieczono urządzenia użyteczności publicznej. Folią owinięto urządzenia do ćwiczeń i zabaw, m.in. w parku Planty i parku Konstytucji 3 maja oraz na placach zabaw, siłowniach, boiskach i strefach street workout przy ulicach: Murarskiej, Herberta, Okulickiego, Fredry, Wołyńskiej, Borsuczej, Sokólskiej i Węglowej.

Przy każdym z tych obiektów został umieszczony komunikat: „W związku z wprowadzeniem na terenie kraju stanu epidemii jakiekolwiek gromadzenie się jest wysoce niebezpieczne i nieodpowiedzialne. W ten sposób narażacie się Państwo na zakażenie koronawirusem”.

Od 17 marca 2020 r. białostoccy strażnicy miejscy przeprowadzili 235 kontroli związanych z gromadzeniem się dzieci i młodzieży na terenach rekreacyjnych (placach zabaw, siłowniach zewnętrznych i boiskach).

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Jak zawsze gratuluje naszej dzielnej policji takich akcji jak ofoliowanie urzadzen na placach zabaw. Szacun!
już oceniałe(a)ś
0
0