Testy potwierdziły siódmy przypadek zakażenia koronawirusem w Podlaskiem. - To mężczyzna z powiatu łomżyńskiego - poinformowały w poniedziałek (23 marca) po godz. 20 służby wojewody.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

- To starszy mężczyzna z powiatu łomżyńskiego, wrócił do kraju ze Stanów Zjednoczonych. Jest hospitalizowany. Osoby z najbliższego kontaktu zostały objęte opieką epidemiologiczną. Prosimy o uszanowanie prywatności pacjenta - mówi Kamila Ausztol z biura prasowego wojewody podlaskiego.

W Polsce do poniedziałku (23 marca) wieczorem potwierdzono już 749 przypadków koronawirusa (włącznie z ośmioma osobami, które zmarły).

Służby apelują: – Jeśli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w rejonie występowania koronawirusa i miałeś kontakt z osobą chorą lub zakażoną koronawirusem SARS-CoV-2, to bezzwłocznie telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną. Zalecamy stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na specjalnej stronie gov.pl

Mapa zakażeń koronawirusem

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem