Od poniedziałku (16 marca) poczty w Białymstoku, jak i w całej Polsce, czynne są średnio tylko sześć godzin w dni robocze, najczęściej w godz. 8-14, w niektóre dni - w godz. 14-20. Ze względu na zawieszenie transportu lotniczego do odwołania wstrzymane jest przyjmowanie przesyłek do innych krajów. W nocy poczty całodobowe nie będą czynne.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Poczta Polska wprowadza ograniczenia w związku z pandemią koronawirusa.

I tak:

* godziny pracy placówek w dni robocze skrócone zostają do 6 godzin od godz. 8 do 14, przy czym w wybrane dni placówka będzie czynna w godz. 14-20 lub zamiennie przez trzy godziny w sobotę.

* placówki czynne dotychczas w soboty będą obsługiwać klientów przez trzy godziny.

Jak pracuje poczta w najbliższej okolicy, można sprawdzić na stronie: placówki.poczta-polska.pl. I tak w centrum Białegostoku poczta na Rynku Kościuszki 13 w dni robocze czynna będzie w godz. 8-14, a w soboty w godz. 8-11 (w tych samych godzinach pracuje znajdujący się na poczcie kantor). Z kolei np. poczta na ul. Duboisa (osiedle Nowe Miasto) od poniedziałku do czwartku pracuje w godz. 8-14, w piątki od godz. 14 do 20, w soboty jest nieczynna.

Skrócona zostaje też praca placówek całodobowych – takie poczty (w przypadku Białegostoku to poczta przy ul. Warszawskiej) będą czynne przez 7 dni w tygodniu od godz. 8 do 20.

Pilnuj odstępu

Poczta Polska informuje też, że nieczynne będą punkty obsługi klienta w galeriach handlowych.

I apeluje:

– Przy każdym czynnym okienku może przebywać jedna osoba. Szczegółowe informacje zostaną umieszczane na drzwiach wejściowych. Mając na uwadze bezpieczeństwo klientów i pracowników w placówkach zostały już wprowadzone tzw. strefy ochronne w bezpośredniej obsłudze klienta. Osoby wchodzące do placówki proszone są o zachowanie odległości około 1,5 metra podczas oczekiwania na obsługę i pozostawanie za znajdującą się na podłodze taśmą także w trakcie obsługi. Bliżej do pracownika klienci powinni podchodzić jedynie w celu okazania dokumentów i innych niezbędnych czynności, na wyraźną prośbę pracownika Poczty.

Poczta Polska nie zmienia zasad wypłaty przekazów rentowo-emerytalnych.

Dla osób objętych kwarantanną, a pobierających te świadczenia zostaną wdrożone szczególne procedury, Spółka jest w kontakcie z regionalnymi inspektorami sanitarnymi w tym zakresie.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Aleksandra Sobczak poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem