Nie jedź, zostań w domu - to kategoryczna informacja dla osób, które planują wyjazd do sanatorium z ZUS. Od soboty (14 marca) do odwołania Zakład Ubezpieczeń Społecznych wstrzymuje czasowo wyjazdy do ośrodków sanatoryjnych.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Jest to związane z zagrożeniem rozprzestrzeniania się zakażenia COVID-19 oraz rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 13 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego.

Wszystkie osoby, które posiadają zawiadomienie o skierowaniu na rehabilitację ZUS, które ma rozpocząć się po 14 marca, powinny pozostać w domach.

– Skierowanie do ośrodka rehabilitacyjnego będzie mogło zostać zrealizowane w późniejszym terminie. Szczegółowe informacje będzie można uzyskać pod numerem telefonu, który jest na zawiadomieniu o skierowaniu na rehabilitację – informuje Katarzyna Krupicka, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS województwa podlaskiego.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Aleksandra Sobczak poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem