Miasto wprowadza zmiany w kursowaniu autobusów BKM w związku z pandemią koronawirusa. Kursów będzie mniej. I to nie koniec zmian.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Autobusy są już codziennie dezynfekowane. Teraz jednak miasto wprowadza kolejne działania profilaktyczne, które mają przeciwdziałać rozpowszechnianiu się wirusa.

– W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, ale także pracowników związanych z transportem publicznym, podejmujemy kolejne działania profilaktyczne mające przeciwdziałać rozpowszechnianiu się wirusa. Chodzi o zminimalizowanie kontaktów między kierowcami i pasażerami. Prosimy o korzystanie z aplikacji mobilnych lub zakup biletów przed podróżą – powiedział zastępca prezydenta Zbigniew Nikitorowicz.

Od czwartku (12 marca) do odwołania zostaje wstrzymana sprzedaż biletów przez kierowców w środkach komunikacji miejskiej. Z kolei od poniedziałku (16 marca) do odwołania, w związku z zamknięciem szkół, wprowadzony zostanie sobotni rozkład jazdy jako obowiązujący w dni robocze (od poniedziałku do piątku). Zawieszone zostanie także kursowanie linii nocnych. Z kolei autobusy krótkie częściej zastępowane będą pojazdami przegubowymi.

Koronawirus. Zmiany BKM do odwołania

– Kierowcy autobusów zobowiązani są do otwierania wszystkich drzwi na przystankach. Czas, na który drzwi zostaną otwarte na przystankach, zostanie wydłużony, aby była możliwość intensywnego przewietrzenia pojazdu. W autobusach włączone będą systemy wentylacyjne – dodaje Eliza Bilewicz-Roszkowska z biura prasowego w magistracie.

Zmiany obowiązują do odwołania.

Polska w czasach koranawirusa. Czekamy na wasze spostrzeżenia, o czym powinniśmy napisać. Piszcie: listy@wyborcza.pl lub redakcja@bialystok.agora.pl

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem