Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W czwartek (12.03) podczas konferencji prasowej minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował o wprowadzeniu stanu zagrożenia epidemicznego. Wyjaśnił, że to oznacza, że resort będzie mógł wprowadzić czasowy zakaz przemieszczania się osób czy zakaz obrotu niektórych produktów. Także w czwartek zmarła w poznańskim szpitalu pierwsza pacjentka zakażona koronawirusem – 57-letnia kobieta. W tej chwili w kraju hospitalizowanych jest 48 osób.

Koronawirus. Uniwersytecki Szpital Kliniczny

Rzeczniczka Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku Katarzyna Malinowska-Olczyk informuje w komunikacie: – W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną spowodowaną zagrożeniem COVID-19 od jutra, 13 marca 2020 r. w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Białymstoku wstrzymuje się do odwołania planowe zabiegi we wszystkich Klinikach i oddziałach USK.

Zaznacza, że nadal przyjmowani będą:

– pacjenci w stanach ostrych (czyli w stanach zagrożenia życia),

– pacjenci z ustalonym rozpoznaniem lub wysokim ryzykiem nowotworu złośliwego.

W środę Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła stan pandemii w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.