Dodatkowe środki ostrożności w związku z koronawirusem wprowadzone są również na wewnętrznej grani Unii Europejskiej z Litwą. Badane są wszystkie osoby przekraczające przejścia w Budzisku i Ogrodnikach.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Osobom, które wjeżdżają do naszego kraju, strażacy od wtorku (10 marca) mierzą temperaturę ciała. Na przejściach polsko-litewskich kontrolowani są pasażerowie z busów i autobusów.

Podróżni muszą też wypełniać specjalne karty lokalizacyjne, w których podają swoje dane osobowe.

W środę (11 marca) osób przekraczających granicę było niewiele. W autobusach rejsowych po kilku, góra kilkunastu pasażerów. Mniej jest też Litwinów na zakupach w suwalskich sklepach.

 Koronawirus. Budzisko. Przejście graniczne z Litwą. Służby sprawdzają pacjentów przed wjazdem do Polski
Koronawirus. Budzisko. Przejście graniczne z Litwą. Służby sprawdzają pacjentów przed wjazdem do Polski   Fot. Agnieszka Sadowska / Agencja Wyborcza.pl

Według zaleceń wojewody podlaskiego osoby zgłaszające złe samopoczucie i z podwyższoną temperaturą mają być izolowane, a dalsze czynności realizowane zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

 Koronawirus. Ogrodniki. Przejście graniczne z Litwą. Służby sprawdzają pacjentów przed wjazdem do Polski
Koronawirus. Ogrodniki. Przejście graniczne z Litwą. Służby sprawdzają pacjentów przed wjazdem do Polski   Fot. Agnieszka Sadowska / Agencja Wyborcza.pl

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem