Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

-  Zamówienia i rezerwacje składane przez elektroniczny katalog nie będą realizowane. Terminy zwrotów wypożyczonych materiałów bibliotecznych zostaną prolongowane i nie będą naliczane kary za przetrzymanie książek - informuje Justyna Sawczuk, rzeczniczka Książnicy Podlaskiej.

To najnowsza decyzja Książnicy w związku z zagrożeniem koronawirusem. Wcześniej placówka informowała o odwołaniu - aż do końca kwietnia wszystkich imprez w siedzibie głównej (przy ul. Skłodowskiej) i w filiach bibliotecznych. Chodziło o spotkania autorskie, szkolenia, lekcje biblioteczne, wykłady, warsztaty, wystawy, w tym zajęcia dla dzieci z języka angielskiego oraz konkurs poezji śpiewanej w Filii nr 4. Placówka informowała też o odwołaniu spotkania z Vincentem S. Severskim, autorem szpiegowskich thrillerów (miało się odbyć w środę, 11 marca, o godz. 17 w gmachu przy Skłodowskiej).

Teraz instytucja podjęła decyzję o jeszcze kolejnych obostrzeniach.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.