Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Jak powiedziała nam w środę (11 marca) Izabela Smaczna-Jórczykowska, rzeczniczka marszałka Artura Kosickiego, spośród zaplanowanych imprez, w jakich organizacyjny udział miał mieć UMWP, w tym tygodniu nie odbędą się trzy.

Koronawirus. Codzienna dezynfekcja klamek

Odwołane w tym tygodniu imprezy UMWP to: współorganizowana z Podlaską Radą Działalności Pożytku Publicznego konferencja na Politechnice Białostockiej „Wprowadzenie w świat emocji, szacunku, wartości. Jak radzić sobie z problemami, gdzie szukać pomocy" (miała odbyć się 10 marca), planowana na 12 marca na terenie urzędu ogólnopolska „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii” oraz zaplanowany w Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki 13 marca „Dzień Kobiet - Sołtysek".

- W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa także marszałek Kosicki monitoruje na bieżąco sytuację - zapewnia rzeczniczka Smaczna-Jórczykowska. - Pracownicy UMWP zostali poinformowani o zasadach higieny zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego. Osoby sprzątające codziennie dezynfekują m.in. klamki do wszystkich pomieszczeń [raz dziennie - red.]. Od tygodnia mają do dyspozycji specjalne środki do dezynfekcji rąk.

Jak dodaje, inni pracownicy do takich preparatów na terenie urzędu dostępu nie mają, choć odpowiednie zamówienie wystosowano do hurtowni, ale te na razie nie mają ich na stanie.

I zauważa: - Na razie jeszcze marszałek nie zalecił, aby nie podawać sobie rąk, ale uczulił pracowników na konieczność przestrzegania higieny.

Poinformowała również: -Cofamy też ewentualne delegacje zagraniczne pracowników. Do odwołania.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.