Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Decyzje o środkach ostrożności w związku z rozprzestrzeniającym się koronawirusem zapadły we wtorek (10 marca). Rektor uczelni prof. Adam Krętowski wydał też zarządzenie „w sprawie przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19 wśród społeczności Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku”.

Koronawirus. W Białymstoku uczelnie analizują sytuację

Rektor podjął decyzję o odwołaniu wszystkich wykładów. Mają one zostać udostępnione studentom w formie elektronicznej. Zaleca się czasowe  prowadzenie ćwiczeń klinicznych w formie seminariów. Decyzje odnośnie formy organizacji zajęć podejmuje kierownik jednostki dydaktycznej. Liczebność grup pozostaje bez zmian.

Decyzją rektora zawiesza się wyjazdy służbowe zagraniczne oraz udział w konferencjach krajowych pracowników, doktorantów i studentów. Wstrzymuje się też przyjazdy do uczelni gości zagranicznych.

„Wobec podjętych regulacji, Uczelnia dołoży wszelkich starań aby pomimo nadzwyczajnej sytuacji i podjętych środków ostrożności, umożliwić studentom realizację programów nauczania oraz zaliczenia zajęć w innych terminach" – czytamy w zarządzeniu rektora.

Na uczelni mają też być ograniczone do niezbędnego minimum kontakty między pracownikami. Wstrzymuje się zakwaterowanie nowych osób w domach studenckich jak również wprowadza się zakaz odwiedzin przez gości zewnętrznych.

Pozostałe białostockie i podlaskie uczelnie analizują sytuację i na razie nie podjęły decyzji o odwoływaniu zajęć bądź przejściu w tryb e-learning.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.