Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

– Beata Pietruszka, podlaski kurator oświaty, biorąc pod uwagę rekomendacje ministra edukacji oraz wytyczne wojewody podlaskiego, przesłała odpowiednie zalecenia dyrektorom placówek w naszym regionie – informuje Małgorzata Palanis, rzeczniczka kuratora.

Zalecenia obejmują: zmianę terminów lub rezygnację z organizowania szkolnych wycieczek zagranicznych, rezygnację z przyjmowania wizyt gości i wycieczek z zagranicy, ograniczenie wyjazdów i wycieczek krajowych, w tym także po województwie podlaskim, rezygnację z organizowania większych zgromadzeń, apeli, zebrań na terenie szkół i placówek oświatowych oraz tzw. dni otwartych.

Koronawirus. W Białymstoku

Urzędnicy powołują się na ustawę przyjętą kilka dni temu o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem COVID-19, innym chorobom zakaźnym oraz wywołanym nimi sytuacjom kryzysowym, przeciwdziałaniem im i ich zwalczaniem.

Zalecenia mają obowiązywać do odwołania.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.