Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

- Dzisiaj na porannym spotkaniu podjęliśmy decyzję o odwołaniu wszystkich imprez masowych, których bardzo szczegółowa decyzja znajduje się w ustawie o bezpieczeństwie imprez masowych - powiedział dziś premier Mateusz Morawiecki.

A minister zdrowia Łukasz Szumowski dodawał: - WHO zaleca środki radykalne. Jesteśmy w o tyle lepszej sytuacji niż inni, że liczba zakażonych pacjentów jest bardzo duża w innych krajach. Jeżeli wprowadzimy odpowiednie działania, to możemy ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa.

Minister edukacji Dariusz Piontkowski zapowiedział z kolei, że dyrektorzy szkół mają reagować adekwatnie do sytuacji.

- Całość granic Polski będzie w dniu dzisiejszym zabezpieczona. Mamy kontrolę także w odniesieniu do pociągów i promów - poinformował w trakcie konferencji szef MSWiA Mariusz Kamiński.

W Polsce jest już 18 potwierdzonych przypadków koronawirusa: w Raciborzu, Krakowie, Zielonej Górze, Szczecinie, Ostródzie, Wrocławiu, Warszawie i Poznaniu.

W związku z groźbą epidemii Główny Inspektorat Sanitarny "rekomenduje odwołanie wszystkich imprez masowych powyżej tysiąca osób, organizowanych w pomieszczeniach zamkniętych". W "Wyborczej" publikujemy wykaz odwołanych imprez z powodu koronawirusa.

Na stronie sanepidu ukazały się także zalecenia dla seniorów, którym koronawirus zagraża najbardziej.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.