Minister Zdrowia Łukasz Szumowski poinformował o tym w środę (4 marca) podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej. Przypadek pacejnta z koronawirusem dotyczy Zielonej Góry w województwie lubuskim. W Podlaskiem pod nadzorem epidemiologicznym jest prawie 100 osób.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

 - Wszystkie procedury zadziałały zgodnie z tym, jak powinny zadziałać - zaznaczył minister.

Osoby, które miały kontakt z przybyłym z Niemiec pacjentem są objęte kwarantanną. On sam czuje się dobrze. Minister dodał:- Pacjent nie jest z grupy bardzo wysokiego ryzyka.

Według danych ministerstwa zdrowia na dziś w związku z koronawirusem w Polsce 68 osób jest hospitalizowanych, 316 poddano kwarantannie domowej, a 4459 zostało objętych nadzorem sanepidu. W Podlaskiem pod nadzorem epidemiologicznym jest prawie 100 osób. Mogą swobodnie się przemieszczać, ale muszą systematycznie mierzyć temperaturę i być w stałym kontakcie z sanepidem.

O koronawirusie bez sensacji i paniki. Codzienny newsletter zawierający najważniejsze informacje oraz porady dotyczące profilaktyki i higieny

Koronawirus. Szpital USK zamknięty dla odwiedzających

Od środy (4 marca) obowiązuje też całkowity zakaz odwiedzin pacjentów w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Białymstoku. Zamknięte zostały wejścia do szpitala. W ciągu kilku najbliższych dni placówka będzie prowadziła też wstępną kwalifikację pacjentów w tymczasowych kontenerach.

Epidemia koronawirusa. W Białymstoku zakaz wstępu do Szpitala Uniwersyteckiego do odwołania

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Bartosz T. Wieliński poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem