Świat wreszcie uśmiechnął się do 12-letniej Suszki czy 15-letniego Irysa. Dzięki wysiłkom wolontariuszek i wolontariuszy ze schroniska kilka starszych psiaków zostało adoptowanych.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Przyszedł czas na podsumowanie miesięcznej akcji „Pora na Psiego Seniora”, bo pod takim hasłem upłynął w Schronisku dla Zwierząt w Białymstoku styczeń. To bardzo optymistyczne podsumowanie.

Przez cały miesiąc wolontariuszki i wolontariusze w internecie promowali poszczególnych seniorów, pisali o nich opowieści „Z Doliny Dolistówki” i donosili o wesołych i smutnych chwilach z ich schroniskowego życia. Odbył się też „Kameralny PSAcer z Psim Seniorem", podczas którego można było spacerować i poznać blisko 30 psów. Kilku psich seniorów odwiedziło też Gramoffon podczas „Kameralnej herbatki z Psim Seniorem". Przypominali też, że w schronisku adopcja starszego psa – to tylko złotówka.

Dzięki ich wysiłkom, ale przede wszystkim dzięki wspaniałym charakterom schroniskowych psów, podsumowanie akcji wygląda tak: sześć starszych psów znalazło nowe domy!

Oto bohaterowie tego miesiąca:

11-letnia Wanilka, która trafiła do schroniska jako szczeniak;

12-letnia Suszka, która spędziła w schronisku osiem lat;

15-letni Irys, który był wieloletnim mieszkańcem schroniska;

11-letni Sejf, który spędził w schronisku ponad rok;

10-letnia Duśka i 9-letni senior Kajtek, którzy w schronisku spędzili kilka miesięcy.

– Te adopcje cieszą nas bardzo! – przyznają wolontariusze i wolontariuszki ze schroniska. – Ale w styczniu także pożegnaliśmy trzech seniorów na zawsze: Agresta, Plamkę i Safika. Chcielibyśmy, aby każdy z nich miał szansę na odrobinę domowego ciepła i miłości. Dlatego mimo że styczeń za nami, my nie poprzestajemy i nadal będziemy pokazywać jak cudownymi psami są właśnie te starsze!

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem