Zafascynował ją Leśmian. A widzowie zobaczą, co z tego wynikło. Natalia Sakowicz zaprasza na przedpremierowy bezpłatny pokaz spektaklu "Oddaleńcy" - w niedzielę (29 grudnia) o godz. 18 w Białostockim Teatrze Lalek.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Utalentowana aktorka znana jest z ciekawych kreacji – ostatnio m.in. z nagradzanej w Polsce i za granicą „Pobudki”. Teraz przygotowała przedstawienie, w którym mierzy się z fenomenem Leśmiana. – „Oddaleńcy. Work in progress” to dwuosobowy spektakl łączący poezję i teatr formy. Punktem wyjścia jest pytanie, czy poprzez badanie doświadczeń cielesności, zwłaszcza w formach granicznych, które tak fascynowały Leśmiana, można dojść do istoty człowieczeństwa i życia w ogóle – mówi aktorka i reżyserka.

Premiera zaplanowana jest na 14 lutego, ale teraz można zobaczyć przedpremierowe efekty pracy nad spektaklem (w ramach stypendium artystycznego prezydenta Białegostoku). Na scenie Sakowicz towarzyszy Maciej Cempura – aktor i autor muzyki.

Za scenografię odpowiada Marek Idzikowski, a za światło – Maciej Iwańczyk. Partnerami projektu jest Akademia Teatralna w Warszawie Filia w Białymstoku oraz Białostocki Teatr Lalek. Wstęp wolny.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem