Czyli os鏏 鈍iadomych, odpowiedzialnych i wytrwa造ch, kt鏎ych zapa nie wyga郾ie po tygodniu, czy miesi帷u. Jeszcze do 31 grudnia Schronisko dla Zwierz徠 w Bia造mstoku czeka na zg這szenia ch皻nych do pomocy.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

– Zanim zaaplikujesz – przemyśl, czy będziesz mieć czas i chęci na wolontariat. Czy jesteś osobą świadomą i rozsądną? To schronisko, tu realia są inne, zachowanie psów jest inne. Sama miłość, którą chcesz im dać – choć znaczy wiele – nie wystarczy. Podaruj zasady, systematyczność, troskę. Szukamy osób wytrwałych, których zapał nie wygaśnie po tygodniu, miesiącu, roku. Jeśli do nas dołączysz – zostań z nami, z naszymi psami – na zawsze – piszą w komunikacie wolontariusze ze schroniska.

Schroniskowe psy z wolontariuszami
Schroniskowe psy z wolontariuszami  Materiały prasowe Schroniska dla Zwierząt w Białymstoku

Zasady są następujące:

* wolontariusz w ciągu trzech miesięcy musi wyrobić 40 godzin.

* konieczna jest wizyta w schronisku minimum dwa razy w tygodniu w dni nienastające po sobie (a więc osoby mogące być tylko w weekendy proszone są o nie aplikowanie). Oczywiście wolontariusz może być w schronisku codziennie.

* Chęć pracy z psem, przygotowywanie psa do adopcji, sprawdzenie psa w różnych sytuacjach.  Zgłoszenia przyjmowane są do 31 grudnia.

Formularze są dostępne w schronisku lub do pobrania pod linkiem: Zgłoś się

Formularze można składać bezpośrednio w schronisku przy ul. Dolistowskiej 2 lub wysłać na maila: wolontariat@schronisko.bialystok.pl

Nabór na wolontariuszy Schroniska dla Zwierząt w Białymstoku
Nabór na wolontariuszy Schroniska dla Zwierząt w Białymstoku  Materiały prasowe Schroniska dla Zwierząt w Białymstoku

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Wi璚ej
    Komentarze
    Zaloguj si
    Chcesz do陰czy do dyskusji? Zosta naszym prenumeratorem