Jesteście niesamowici! W ostatnich dniach naszej akcji Choinka Darczyńców 2019 nie szczędzicie Państwo wpłat na szczytny cel. Dzięki nim uda się budowa hospicjum stacjonarnego w Makówce, którą zaczęła Fundacja Hospicjum Proroka Eliasza.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Dziękujemy każdemu z Darczyńców i prosimy - nie zapominajcie o celu tegorocznej Choinki Darczyńców - to wyjątkowa inwestycja, która przyniesie ogrom dobra.

Dla ludzi u kresu życia

Lekarze społecznicy z Podlasia porwali się na wielkie dzieło – wybudowania hospicjum stacjonarnego dla ludzi z maleńkich wiosek, ludzi u kresu życia, wymagających opieki przez całą dobę. Ale i dla ich opiekunów, by nie rozdzielać staruszków.

Właściwie będzie to Ośrodek Hospicyjno-Opiekuńczo-Edukacyjny nie tylko z siedzibą hospicjum domowego na 32 łóżka, ale też z wypożyczalnią sprzętu dla podopiecznych, przestrzenią dla opieki wyręczającej i salami edukacyjnymi.

Działka w Makówce jest, plan jest, są nawet fundamenty. Na zamknięcie dachem inwestycji w stanie surowym potrzeba 1,5 mln zł. I właśnie temu celowi podporządkowaliśmy tegoroczną, dziesiątą edycję naszej przedświątecznej akcji charytatywnej Choinka Darczyńców. Może wziąć w niej udział każdy: i przedsiębiorcy, i instytucje, i osoby prywatne.

Pierwsi Darczyńcy, którzy nie zwlekając, wsparli tę szczytną ideę, to Grupa Sklepów Spożywczych Chorten, która od lat wspomaga Choinkę Darczyńców, i tym razem podarowała jej gwiazdę. Od lat możemy też liczyć na PROMOTECH i Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „Market” Białystok Sp. z o.o. Na choince bombkę zawiesił też pan Dariusz Żukowski. Następnie z dużymi bombkami dołączyły: PZS CEZAS, Centra Handlowe Auchan przy Hetmańskiej i Produkcyjnej oraz PSS Społem, które wspiera Choinkę Darczyńców już od dziesięciu lat. Drzewko wzbogaciło się o też przepiękny dzwonek od firmy KREKOM, bombki z kolei zawiesiły firmy JANG Transport oraz APS. Otrzymaliśmy też kolejną wpłatę – od rodziny Sokołowskich.

Choinka Darczyńców. W tym roku wspomagamy budowę Hospicjum Proroka Eliasza w Makówce
Choinka Darczyńców. W tym roku wspomagamy budowę Hospicjum Proroka Eliasza w Makówce  Fot. Studio Wyborcza

Pod koniec ubiegłego tygodnia na Choince Darczyńców zawisły dwie średnie bombki od: Audi Sieńko i Syn oraz Volkswagen Sieńko i Syn, a także duża bombka od firmy TIS.

Ten tydzień – ostatni tydzień akcji – zaczął się wspaniale. W poniedziałek doszły kolejne wpłaty: Joanna Sedlaczek ufundowała małą bombkę, a Marzenna Białobrzewska – dużą, podobnie jak Jarosław Białobrzewski. Natomiast we wtorek dużą bombkę zawiesiła na choince pani Grażyna Teresa Padee, a średnią – Uniwersytet w Białymstoku.

W środę zawiesiliśmy dzwonek od firmy BENMAR, a dziś, w czwartek (19.12) - dużą bombkę od pana Jarosława Dworzańskiego oraz... aż dwa dzwonki: od Muzułmańskiego Związku Religijnego w RP i muftiego RP Tomasza Miśkiewicza, przewodniczącego Najwyższego Kolegium Muzułmańskiego MZR w RP. 

- Co roku wspieramy waszą akcję, bo jej cele są szczytne - mówi mufti Miśkiewicz.

Dziękujemy!

Jak ubraliśmy Choinkę Darczyńców

Choinkę Darczyńców ubieraliśmy przez prawie trzy tygodnie, oferując Państwu obecność reklamową w postaci życzeń na białostockich stronach "Gazety Wyborczej" w przedświątecznym wydaniu 20 grudnia, połączoną z miejscem na Choince Dobroczyńców. Dodatkowo logotyp Darczyńcy na bombce, dzwonku lub gwieździe publikowany jest codziennie w serwisie bialystok.wyborcza.pl od chwili pozyskania pierwszych darczyńców.

Wartość świątecznych zestawów:

średnia bombka i życzenia 1/2 strony – 850 zł

duża bombka i życzenia 1/2 strony– 1 100 zł

duża bombka i życzenia 1 strona – 1 500 zł

dzwonek i życzenia 1 strona – 1 900 zł

gwiazda i życzenia 1 strona – 2 400 zł (ceny netto)

Chcielibyśmy 50 proc. zysków z wigilijnego wydania przeznaczyć na ten cel. Kwotę, jaką uda się nam zebrać, podamy 20 grudnia w wigilijnym wydaniu "Gazety Wyborczej" w Białymstoku, podsumowując naszą wspólną akcję.

Choinka Darczyńców. W tym roku wspomagamy budowę Hospicjum Proroka Eliasza w Makówce
Choinka Darczyńców. W tym roku wspomagamy budowę Hospicjum Proroka Eliasza w Makówce  Fot. Studio Wyborcza

Przygotowaliśmy też ozdoby dla osób fizycznych:

średnia bombka – 200 zł

duża bombka – 300 zł

ogromna bombka – 500 zł

dzwonek – 1000 zł.

Choinka z kolejnymi ozdobami Darczyńców jest codziennie aktualizowana na stronie internetowej bialystok.wyborcza.pl. Jest już finalnie udekorowana i opublikujemy ją również w papierowym wydaniu „Tygodnika Białostockiego” w piątek, 20 grudnia.

Mimo że na Drzewku Dobroci nie dowieszamy już nowych ozdób, to prosimy - nie zapominajcie Państwo o celu akcji i wspierajcie budowę Hospicjum w Makówce, zasilając specjalnie do tego utworzone konto Fundacji „Hospicjum Proroka Eliasza”: ING Bank Śląski, oddział w Białymstoku 81 1050 1953 1000 0090 3150 6141.

Liczymy na Waszą hojność!

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem