Drodzy Czytelnicy, dziś chciałbym Was poprosić o pomoc dla osób starszych. Ozdabiajcie Choinkę Darczyńców i pomóżcie wybudować Hospicjum Proroka Eliasza w Makówce.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Kilkanaście lat temu na zapomnianych przez ludzi i Boga wioskach w okolicy Michałowa pojawił się szaleniec. Pozytywny szaleniec. Doktor Paweł Grabowski rzucił wszystko i jak sam mówi: robi teraz to, co powinien robić każdy lekarz. Naszym bliskim pomaga godnie żegnać się ze światem. Przejść z podniesioną głową tę „ostatnią prostą całego biegu życia”.

I ten szaleniec ma też marzenia. To projekt inspirowany domem dla trędowatych na Madagaskarze. Chorzy wyjeżdżający na łóżkach wprost na łąkę.

Choinka Darczyńców 2019. W tym roku wspomagamy budowę Hospicjum Proroka Eliasza w Makówce.
Choinka Darczyńców 2019. W tym roku wspomagamy budowę Hospicjum Proroka Eliasza w Makówce.  Fot. Materiały prasowe

Ale przecież marzenia się spełniają. W Makówce powstaje właśnie budynek hospicjum, który będzie spełniał najwyższe europejskie kryteria opieki nad osobami terminalnie chorymi.

I dlatego od dziś aż do wydania świątecznego będziemy Wam o tym przypominać. Wspólnie z Wami na Choince Darczyńców zawiesimy bombki, dzwonki i gwiazdy, które pomogą wybudować hospicjum.

Chcielibyśmy, aby firmy z Białegostoku i regionu na ozdobach umieszczały swoje logo. Do kupowania bombek zapraszamy też osoby prywatne. Raz zakupiona ozdoba będzie wisieć na naszej choince aż do świąt.

Pieniądze za ozdoby trafią na konto Hospicjum Proroka Eliasza. Chcemy, by seniorzy, którymi ono się opiekuje, na chwilę mogli zapomnieć o chorobie.

Wierzę, że nie pozostaniecie Państwo obojętni.

Choinka Darczyńców 2019. Mamy pierwszą wpłatę od firmy Chorten
Choinka Darczyńców 2019. Mamy pierwszą wpłatę od firmy Chorten  Fot. Studio Agencja Wyborcza.pl

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem