Ta muzyka potrafi porwać tajemnicą, zaczarować brzmieniem. Nic dziwnego, że grający ją zespół przyjął nazwę "Cygańskie Czary". Jego solistką jest gwiazda muzyki romskiej Elena Rutkowska. W piątek (29 listopada) wspólnie zaczarują słuchaczy na koncercie w Białymstoku.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Miejsce: Aula Duża Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania (ul. Ciepła 40), Początek – godz. 19. W programie: najsłynniejsze utwory cygańskie, m.in: żywiołowe bałkańskie melodie znane z popularnych filmów Emira Kusturicy, utwory inspirowane kulturą Romów rosyjskich jak „Oczy czarne", węgierskie czardasze, kultowe „Ore, ore", „Czajorije” czy hymn cygański „Gelem, gelem".Bałkańskie klimaty, węgierskie czardasze.

Organizatorzy koncertu zapraszają: – To muzyczno-taneczne widowisko, pełne orientalnej zmysłowości, cygańskiego temperamentu, finezji hiszpańskiego flamenco i romantycznych ballad. Cudowna autentyczna muzyka romska, śpiew i taniec, a także niesamowite stroje stwarzają niezapomnianą atmosferę i wprowadzają widzów w zaczarowany i tajemniczy świat Romów. Urok osobisty artystów zespołu „Cygańskie Czary” i ich interpretacja utworów gwarantują odbiorcy niezapomniane przeżycia i wspaniałą zabawę”.

Koncert poprowadzi tenor Wojciech Poprawa. Po zakończeniu koncertu będzie okazja do spotkania i rozmowy z artystami, zrobienia wspólnego pamiątkowego zdjęcia oraz zakupu płyty CD z podpisami muzyków.

Czarująca Elena

Gwiazdą koncertu będzie Elena Rutkowska, obdarzona nie tylko pięknym, głębokim głosem i talentem interpretacyjnym, ale i zdolnościami aktorskimi. Artystka ukończyła Akademię Teatralną w Kijowie, mieszka w Polsce od kilku lat, występuje w warszawskim Teatrze Buffo, zagrała w paru filmach. Widzowie pamiętają ją z dramatycznej roli w serialu „Pitbull”, gdzie grała partnerkę jednego z głównych bohaterów filmu, policjanta granego przez Andrzeja Grabowskiego. Widzowie także docenili brawurowo zagraną charakterystyczną rolę w serialu „Lokatorzy".

Z zespołem Cygańskie Czary w ostatnich latach występowała m.in. w Teatrze Palladium, Operze Bałtyckiej, Filharmonii Podkarpackiej, Teatrze Muzycznym w Łodzi.

Bilety – 55 zł. Kupisz je TU

Plakat koncertu
Plakat koncertu  Materiały prasowe

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem