Pomóc może każdy, nawet ten, kto szyć nie umie. Im więcej rąk do pracy, tym większa szansa, że cel uda się zrealizować. A jest nim uszycie 200 poduszek w cztery godziny dla pacjentek Białostockiego Centrum Onkologii. Dołącz w sobotę (16 listopada) w godz. 10-14 do akcji na rzecz kobiet po mastektomii. Nawet na kilkanaście minut.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Charytatywne szycie poduszek w kształcie serca organizują Era Nowych Kobiet Białystok, Projekt Serce od Serca oraz Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Oddziałami Integracyjnymi im. Stanisława Staszica w Białymstoku.,

I to właśnie w tej szkole (ul. Sienkiewicza 57) na parterze w sobotę odbędzie się wielkie szycie.

Można dołączyć nawet na 15-30 minut, organizatorzy – dzięki sponsorom i partnerom – zapewniają wszelkie materiały.

Sprawdzanie jakości

Spotkanie zacznie się o godz. 10 prelekcją i instruktażem, jednak dołączyć można w każdej chwili do godziny 14. Jak wypełniać i zszywać poduszki wyjaśni Małgorzata Zbyryt, koordynatorka Projektu „Serce do serca” w województwie podlaskim.

- Przed spakowaniem sprawdzimy jakość każdej poduszki. Uszyte, trafią bezpośrednio do Białostockiego Centrum Onkologii – mówi Anna Narel, liderka Projektu Era Nowych Kobiet by Joanna Przetakiewicz Białystok.

Poduszki w kształcie serca wspierają rehabilitację kobiet po mastektomii na każdym etapie: zarówno bezpośrednio po operacji, jak i wtedy, gdy minęły od niej tygodnie lub miesiące.

- Noszenie poduszki pod pachą może łagodzić ból nacięcia chirurgicznego, chronić przed przypadkowymi uderzeniami, pomagać w łagodzeniu obrzęku, a także zmniejszać napięcie barku – dodaje Anna Narel.

Tylko wolontariusze

W Polsce charytatywny projekt „Serce od serca” rozpoczął się w 2018 roku. Poduszki szyją wyłącznie wolontariusze. Tym razem, oprócz Ery Nowych Kobiet, na zaproszenie koordynatorki projektu w województwie podlaskim – Małgorzaty Zbyryt, do akcji włączyły się także ZSTiO z Oddz. Integracyjnymi im. St. Staszica w Białymstoku oraz firma Creativa House Decor.

Szczegóły akcji na FB: 200 poduszek w cztery godziny

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Jarosław Kurski poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem