Szara, szpitalna rzeczywistość dla małych pacjentów z Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego stała się jeszcze bardziej przygnębiająca. Powód może wydawać się prozaiczny - w oddziałowej świetlicy popsuł się telewizor, a placówka jako podmiot medyczny nie pokrywa kosztów zakupu tego typu sprzętu.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Stowarzyszenie „Obok Nas”, które pod swoją kuratelą ma między innymi chore dzieci z Kliniki Chirurgii i Urologii Dziecięcej, organizuje zbiórkę pieniędzy na zakup nowego sprzętu.

– Chcemy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby poprawić komfort przebywających w klinice małych pacjentów oraz towarzyszących im rodziców. Niestety sprzęt audio-wideo ma to do siebie, że się zużywa lub psuje. Wielka szkoda, bo ten telewizor był spontanicznym darem od białostockich strażaków, którzy cztery lata temu zostawili go pod choinką. Dzieci wykorzystywały go również do gry w play station – mówi Adam Hermanowicz, lekarz z UDSK.

Na szpitalnych oddziałach przebywają maluchy bardzo chore i nieraz muszą tam spędzać wiele tygodni. Odpowiednia atmosfera, kolorowe i dobrze wyposażone sale czy korytarze, uśmiechnięci i pomocni wolontariusze – to wszystko przyspiesza efekty leczenia.

– Zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli o finansowe, choćby drobne, wsparcie, byśmy mogli kupić maluchom nowy telewizor. Koszt nie jest wielki, chodzi o kilka tysięcy złotych. Być może znajdzie się ktoś, kto podaruje lub sfinansuje taki sprzęt. Liczymy na przychylność mieszkańców naszego regionu, wszak do UDSK trafiają dzieci z całego województwa – mówi Arnold Sobolewski ze Stowarzyszenia „Obok Nas”.

Numer konta, na który można zrobić przelew: 34 1160 2202 0000 0001 4350 6648 z dopiskiem „Okno na świat". Liczy się naprawdę każda złotówka. Z drobnych kwot na pewno uda nam się uzbierać fundusze na sprzęt, który umożliwia chorym dzieciom przyjemne spędzanie czasu w trakcie hospitalizacji.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Nie wierzę!! Qrwa!! Nie wierzę!!

  Miliardy na kościoły i klechy a szpital musi żebrać o telewizor!!!

  Qrwa!! Ten kraj to patologia.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0