Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Pątnicy codziennie będą pokonywać po 30-40 km bez względu na pogodę, aby 24 sierpnia stanąć przed obrazem Matki Boskiej Ostrobramskiej.

Pielgrzymka to rekolekcje w drodze, czas na modlitwę, refleksję, rozmowę. Piesza pielgrzymka do Wilna jest wydarzeniem dość wyjątkowym. Jest to jedyna pielgrzymka o charakterze międzynarodowym. Droga wiedzie przez trzy państwa: Polskę, Białoruś, Litwę, więc będą też spotkania się z Polakami mieszkającymi za wschodnią granicą oraz zwiedzanie miejsc pamięci.

AGNIESZKA SADOWSKA

Pielgrzymowanie rozpoczęło się w piątek (16 sierpnia) mszą świętą w białostockiej katedrze. Dziś pątnicy dotrą do Kuźnicy Białostockiej i po noclegu w niedzielę (18 sierpnia) rano przekroczą granicę polsko-białoruską. Do Ostrej Bramy dotrą po dziewięciodniowym pielgrzymowaniu 24 sierpnia, tam dołączy do nich metropolita Tadeusz Wojda.

Uroczyste zakończenie pielgrzymki będzie miało miejsce 25 sierpnia.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.